Press "Enter" to skip to content

Jeśli posiadasz rzeczywiście niewielką łazienkę, powinieneś zadbać o idealne wykorzystanie pomieszczenia

Łazienka jest takim pomieszczeniem w mieszkaniu, które powinno zostać urządzone nie tylko pięknie, lecz także i wygodnie. Dużym wyzwaniem jest zagospodarowanie małego pomieszczenia, w którym musi się odpowiednio wykorzystać każdy cenny metr kwadratowy.

moja łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Mała łazienka – duże wyzwanie

Projektując niewielką łazienkę, należy niezwykle starannie wszystko zaplanować. W pierwszej kolejności trzeba zdecydować, które elementy umeblowania będą potrzebne. Warto zdecydować, czy kupić wannę czy natrysk, kiedy zaś poważy się na tę drugą możliwość, potrzebna okaże się również umywalka. Różnorakie kształty brodzików i wanien pozwalają idealnie dostosować się do niekomfortowych przestrzeni małych łazienek i wykorzystać ich każdy kąt.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Meble łazienkowe to ważna kwestia

Wiele osób zastanawia się, czy komodzie (polecamy meble ludwik) łazienkowe są na pewno konieczne. W przypadku niedużych łazienek nie można pozwolić sobie na wielkie umeblowanie, ponieważ nie ma na to miejsca. Z drugiej strony nie da się pozwolić sobie też na brak szafek, ponieważ trzymane na wierzchu przedmioty, środki pielęgnujące oraz środki czystości sprawią, że łazienka stanie się zagracona i wizualnie jeszcze zmniejszy swą przestrzeń – . Dobrym rozwiązaniem okaże się przykładowo szafka z umywalką, ponieważ pełni ona dwie funkcje: stanowi podstawę pod wyposażenie sanitarne oraz służy do przechowywania przedmiotów niezbędnych w tym pomieszczeniu: kosmetyków, papieru toaletowego czy ręczników.

Szafka z umywalką ma szansę okazać się modna

Aranżując łazienkę, trzeba dołożyć starań, by wszelkie elementy wyposażenia estetycznie się ze sobą komponowały i tworzyły gustowną całość.

Jeśli masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu klamry złazowe kolejne treści. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Nawet zwyczajna szafka z umywalką może zachwycać pięknym designem. Pośród łazienkowych mebli wyróżniają się szafki lakierowane, z drzwiczkami lub szufladami – . Ich barwę można dobrać do pozostałych mebli lub odcieniu, w którym wykonana jest łazienka. Ważne, by łazienkowe meble były odporne na działanie wody, bo tylko wówczas mogą zachować urodę i formę na wiele lat.

Comments are closed.