Press "Enter" to skip to content

Nabycie mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego – zobacz, jak przejść przez ten proces

Jeśli chcemy sprzedać swoje mieszkanie, bo na przykład przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania bądź wybudowaliśmy dom, to niewątpliwie zależy nam na tym, by uczynić to jak najszybciej. Ciężko dokładnie powiedzieć, kiedy i w którym momencie uda nam się przekazać mieszkanie, aczkolwiek prawdą jest to, że wiele osób nie musi długo czekać. Warto więc dowiedzieć się, jak na przykład efektywnie sprzedać mieszkanie oraz jakie metody okażą się w tym potrzebne.

Dziś posiadamy dwie opcje sprzedaży mieszkania. Możemy korzystać z usług agencji posiadłości czy też samodzielnie postarać się sprzedać mieszkanie. W przypadku pierwszej opcji w wielu przypadkach możemy liczyć na naprawdę szybką sprzedaż, jednak agencje nieruchomości pobierają także prowizję. Oznacza to, że jeżeli przykładowo chcemy sprzedać własne M za 200 tysięcy złotych, to agencja wystawi je przykładowo za 230 tysięcy. Oczywiście prowizja jest płacona przez nabywcę, natomiast nie przez nas, jednakże wiele postaci znakomicie wie, iż cena mieszkań z agencji obejmuje także prowizję.

obejrzyj wizualizację

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Więc nieraz wolą nabyć mieszkanie (zobacz sprzedaż mieszkań trójmiasto) wprost od właściciela, bo wtenczas nie muszą ponosić dodatkowych kosztów połączonych z prowizją. Osobna sprzedaż mieszkań Rzeszów także może być owocna, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę nieco ważnych aspektów.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu rozpatrywanego tu artykułu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (www.bautec-lodz.pl/), która również z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Po pierwsze powinniśmy wystawić wyśmienite ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, najlepiej wykonać to na paru rozmaitych serwisach z ogłoszeniami. Wówczas zainteresowanie mieszkaniem naturalnie będzie większe. Po drugie musimy prawidłowo napisać dane ogłoszenie. Winno zawierać każde najistotniejsze wiadomości dotyczące mieszkania, a więc metraż, lokalizację, cenę, ponadplanowe atuty (balkon, winda, garaż na wóz itd.), ilość pokojów i tak dalej. Należałoby przedstawić mieszkanie z jak najlepszej strony oraz nie poprzestawać na powierzchownym opisie.

Chociaż, dobierając mieszkanie w stanie deweloperskim, powinniśmy jeszcze mnóstwo włożyć w jego dokładne wykończenie (łazienka, kuchnia) i umeblowanie co wiąże się z niezwykle wysokimi kosztami. Mieszkania z rynku wtórnego są rzecz jasna wykończone, często są też sprzedawane z pełnym bądź zdawkowym umeblowaniem. Jeżeli posiadamy nieznaczny budżet na mieszkania Rzeszów, to lepszym wyjściem z pewnością okażą się mieszkania z rynku wtórnego. Jeśli chodzi o opłatę, to wszystko zależy od metrażu, pozycji oraz wielu innych elementów. Mieszkania z rynku pierwotnego są często droższe, jednakże nie jest to zasadą.

Pożądane byłoby odpowiednio zastanowić się nad tym, jakie mieszkanie nas ciekawi i jakie aspekty są dla nas najważniejsze. Przejrzyjmy też różne oferty mieszkań z obu rynków i zastanówmy się, które bardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy o tym, żeby decyzji o zakupieniu mieszkania nigdy nie podejmować pochopnie i nierozważnie.

Comments are closed.