Press "Enter" to skip to content

Automatyzacja w przemyśle

Na początku XX wieku miał miejsce ostatni akord przemysłowej rewolucji której początków można szukać jeszcze 100 lat wcześniej. Zdarzeniem tym była zmiana sposobu fabrykacji. Miast realizować cały produkt na jednym stanowisku ręcznie, montaż pojazdu podzielono na fazy i montowano z wielkiej ilości takich samych elementów. Przyśpieszyło to przebieg produkcji i zredukowało koszt w taki sposób, że pojazd stał się z czasem dobrem powszechnym nie zaś elitarnym.

fabryka

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym etapem jest automatyzacja procesu wytwórczości. W 2015 roku jest to normalność. Automatyzacja toków wytwórczości odbywa się na różnych płaszczyznach, poczynając od poziomu zarządzania po fizyczną produkcje w hali. W kierowaniu automaty odpowiadają za przetwarzanie oraz segregowanie danych. W hali fabrycznej automatyzacja to wykorzystanie wszelkiego rodzaju automatów. Mogą one być zawiłe jak numeryczne obrabiarki oraz moduły liniowe czyli narzędzia pozwalające przemieszczać różne rzeczy z jednego krańca linii wytwórczej do drugiego. Wydawało by się że coś takiego jest łatwe. Nic w wyższym stopniu błędnego.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/remonty-piecow-prozniowych/) tęstronę internetową. Nie czekaj – polepsz wiedzę na tentemat opracowany w tekście.

Moduły (sprawdź te propozycje) liniowe to rezultat pracy wielu dyscyplin akademickich: klasycznej inżynierii oraz robotyki oraz połączenia tych obu tychże dyscyplin – mechatroniki (poznaj więcej szczegółów – Właśnie wykorzystanie nowoczesnych technik rozwiązania wydawałoby się łatwego zadania którym jest przemieszczenie dowolnego przedmiotu z miejsca na miejsce decyduje o uniwersalności urządzeń określanych jako moduły liniowe. Wykorzystanie ich – jak gwarantują producenci – jest nieograniczone, mogą one pracować tak w przemyśle elektronicznym jaki także w przemyśle ciężkim.

produkcja

Autor: NASA’s James Webb Space Telescope
Źródło: http://www.flickr.com

Wszędzie tam gdzie praca człowieka może się okazać nierealna ze względu na warunki , na przykład niedużą przestrzeń bądź niepomyślne warunki zewnętrzne (niska temperatura). Moduły liniowe wykorzystuje się powszechnie tam gdzie w toku wytwórczości wymagany jest wysoki poziom czystości, na przykład produkcja mikroprocesorów bądź podobnych produktów (więcej tutaj: Liniowe Łożyska).
Jednakowo jak w wypadku linii produkcyjnej 100 lat wstecz moduły liniowe w znacznym stopniu wpływają na obniżenie kosztów wytwórczości przez jej przyśpieszenie. Nadmienione narzędzia mogą osiągać prędkość do 18 km. na godzinę!

Comments are closed.