Press "Enter" to skip to content

Wybieramy płytki do łazienki. Jakimi rzeczami się kierować w czasie podejmowania decyzji?

Wybranie właściwych płytek do łazienki nie jest rzeczą łatwą. Na pewno ten, kto nie jeden raz już musiał zmierzyć się z takim zadaniem wie dobrze, że oferta w sklepach jest naprawdę duża. Z tego powodu też trudno podjąć decyzję oraz ciężko wybrać płytki w ten sposób, by pasowały do siebie idealnie.

zestaw

Autor: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Jakimi rzeczami zatem kierować się podczas wybierania płytek do łazienki?
Nie zapomnijmy o tym, by w czasie wyboru płytek myśleć od razu o całym wnętrzu. Aby nie traktować tych rzeczy odrębnie, a jako część całości. Płytki bowiem powinny być swego rodzaju tłem dla wystroju. Dlatego nie powinny zbyt mocno rzucać się na pierwszy plan. Wiedzmy też, iż sporo możemy uzyskać używając różnych wstawek, które w niewielkich ilościach będą idealną ozdobą łazienki.
Bez wątpienia bardzo popularna jest łazienka w jasnych odcieniach. Nie jest to dziwne, ponieważ sprawia ona wrażenie utrzymanej w czystości i przestronnej. Jasność taka daje dużo energii, choćby rano po przebudzeniu. Jasna tonacja z reguły wykorzystywana jest w całym domu, z tego powodu łazienka (polecane) w takim stylu dobrze wpasowuje się w koncepcję całego mieszkania. Niektórzy decydują się na zwykłe białe płytki Tubądzin w całym pomieszczeniu. Gdy dodać do tego baterie ze stali oraz szkło, to powstaje łazienka bardzo nowoczesna. Dla niektórych wydaje się ona za chłodna oraz za bardzo sterylna, w związku z tym z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Zdecydowanie częściej ludzie decydują się na troszkę cieplejsze odcienie, jak beż, jasny piasek czy wanilia. Powodują one, iż pomieszczenie zdaje się być bardziej przytulne. Nawet gdy łazienka wydaje nam się zbyt jasna to w prostu sposób można ożywić ją, stosując akcenty kolorowe, albo też dodając pewną ilość naturalnego drewna w akcesoriach łazienkowych .
Jeśli chcemy natomiast podkreślić jaśniejsze urządzenia sanitarne wysokiej klasy, to płytki w ciemniejszych barwach będą świetnym rozwiązaniem. Na ich tle bowiem będą one rzucały się w oczy i będą wychodziły na pierwszy plan. Oprócz tego, dzięki użyciu ciemnych płytek możemy osiągnąć bardzo interesujący efekt tajemniczości. W połączeniu z nastrojowym oświetleniem otrzymamy piękny efekt. Coraz częściej osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz, proponują taki ciemny wystrój nawet do małych łazienek.

Robią to po to, by otrzymać efekt bardzo tajemniczego oraz nastrojowego pokoju do kąpieli. W takim miejscu można z powodzeniem oderwać się od tego co na zewnątrz. Trzeba pomyśleć nad tym, jaki chcielibyśmy osiągnąć nastrój w naszej łazience. W takim wypadku wybór będzie prostszy.

Comments are closed.