Press "Enter" to skip to content

Jak w praktyczny i ciekawy sposób zaplanować całość oświetlenia w swoim mieszkaniu albo domu.

Urządzenie wnętrza to dla niejednej osoby dość duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli zabierają się za to osobiście. Łatwiej wówczas o popełnienie pomyłek, które w czasie późniejszej eksploatacji domu mogą okazać się dość uciążliwe i niewygodne.

oświetlenie podłóg

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Poza tym w wykończeniu wnętrz i architekturze bez przerwy pojawiają się coraz to nowe rozwiązania i pomysły, wchodzą też nowe technologie które pozwalają na ciekawsze, ładniejsze i oczywiście bardziej praktyczne urządzenie całości. Z tego też powodu warto podczas planowania wszystkiego poświęcić parę chwil na to, żeby chociaż trochę zapoznać się z nimi. Jeżeli nawet nie wykorzysta się ich bezpośrednio, to można podpatrzyć wiele pomysłów, jakie później mogą się przydać. Dotyczy to także planowania oświetlenia, przy którym niestety w dalszym ciągu wiele osób nie potrafi wykorzystać tego, co oferują obecne firmy z branży elektrycznej. Możliwości i pomysłów na ciekawe zaaranżowanie wnętrza pod tym kątem są rzeczywiście ogromne, wystarczy tylko chcieć się z nimi choć trochę zapoznać.

światło

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Sporym błędem, niestety dość często do tej pory spotykanym podczas projektowania oświetlenia, jest stawianie tylko na mocne, pojedyncze źródła światła w pomieszczeniach. Obecnie praktykowane rozwiązania raczej idą w kierunku lamp punktowych, oświetlających tylko nieduży fragment pomieszczenia. W łazienkach przykładowo są to lampki obok lustra, w kuchni nad roboczym blatem, a w salonie lampy podłogowe przy fotelu, na którym się czyta wieczorem książki. Takie rozwiązanie ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, znacznie oszczędza ilość zużywanego prądu, bo przeważnie lampki punktowe mają dużo słabsze żarówki. Poza tym oświetlając tylko nieduży obszar nie przeszkadza się przy tym pozostałym domownikom, którzy przykładowo przez ten czas mogą robić coś innego.

Spodobał Ci się taki post? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link.

Pomysłów i inspiracji na interesujące zaprojektowanie domowego oświetlenia można szukać w niejednym miejscu, jednym z nich przykładowo może być jakiś porządny sklep internetowy z oświetleniem, w jakim będzie się można zaznajomić ze wszystkimi nowościami z branży.

Comments are closed.