Press "Enter" to skip to content

Z jakich powodów należy zamontować oświetlenie LED – zalety diod LED

Lampy LED są coraz bardziej powszechne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ posiadają dużo dobrych stron, dzięki którym, pomimo wyższej ceny, klienci częściej sięgają właśnie po nie. Przede wszystkim należy wiedzieć, że choć cena diod LED jest wyższa, niż tradycyjnej żarówki, czas pracy jest zdecydowanie dłuższy. Lampa LED może służyć nawet to 5 lat, co jest naprawdę długim okresem. Dodatkowo są energooszczędne, dlatego też mniej zapłacimy za energię elektryczną.

taśmy led w pokoju

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com
Led 5050 – od czego zacząć?
Dwa powyższe fakty przemawiają za tym, że naprawdę opłaca się kupić ten typ oświetlenia, gdyż rzeczywiście zaoszczędzimy. Jednym z często występujących problemów z innym oświetleniem jest ich podatność na wstrząsy. Jeśli tradycyjna żarówka wypadnie nam z rąk zazwyczaj po prostu przestanie działać. Żarówki ledowe są odporne na wstrząsy. Kiedy zapalamy tradycyjną żarówkę czy halogenowe, potrzebuję one trochę czasu, aby zacząć świecić w pełni. W wypadku oświetlenia ledowego, diody zapalają się i gasną od razu. Poza tym nie ogrzewają się.

Diody LED dostać można w wielu kolorach, dzięki temu można stworzyć wspaniałe iluminacje. Coraz popularniejsze są także taśmy LED, które – chociaż nie nadają się do głównego oświetlania pomieszczeń, są doskonałą dekoracją. Taśmy (ciekawe taśma nierdzewna: https://www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) LED są niezwykle proste w montażu, posiadają bowiem warstwę klejące, w związku z czym nietrudno jest je zamocować. Do taśm stosowane są diody LED 5050 bądź 3528. 5050 daje mocniejsze światło, tak że już krótsza taśma dobrze oświetli dane miejsce. Taśmy są dostępne w kilku kolorach, dodatkowo można zakupić je w wersji RGB, która pozwala na zmianę koloru, co prezentuje się niesamowicie.

Warto wiedzieć, że taśmy LED posiadają bardzo dużo diod, przez co pobierają więcej energii i zastosowanie ich generuje wyższe koszty, dlatego najlepszym zastosowaniem jest dekoracja. Do tego celu nadają się perfekcyjnie. Prezentują się bowiem niezwykle efektownie. Jeśli jednak zależy nam na oświetleniu pomieszczeń, należy inwestować w tradycyjne żarówki ledowe. Jest to z pewnością o wiele bardziej oszczędne rozwiązanie. Jak wybierać taśmy led? Taśmy led czy może żarówki?

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór lamp (zobacz lampa do kuchni) LED jest z pewnością bardzo dobry. Dzięki temu naprawdę będziemy oszczędzać czas i energię elektryczną. W dodatku światło wygląda naprawdę interesująco, a oświetlenie jest ukierunkowane. Gdy chcemy, aby pokój posiadał światło bardziej rozproszone trzeba pamiętać o wspominanej kierunkowości. Istotne jest również to, że diody LED się nie grzeją, gdyż gorąca żarówka może stać się realnym zagrożeniem. LED jest przede wszystkim naprawdę ekologiczny, dlatego też warto zakupić właśnie taki rodzaj żarówek i pomagać środowisku.Więcej na:

Comments are closed.