Press "Enter" to skip to content

Oryginalny produkt skarbowy na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Obecnie na rynku walutowym mamy do czynienia z istotnie morzem typów różnych lokat. Wśród nich zdołamy przytoczyć przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z sporym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się wielką renomą ze względu na brak podatku Belki i niemało innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Modeli lokat jest więc faktycznie mnóstwo, oprócz tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek poprzez cały czas trwania lokaty, niezależnie od wielkości stopy procentowej na rynku) i zmienne (zmienne naliczanie procentów w zależności od wysokości stopy procentowej na rynku). Niemniej dziś coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest owa inwestycja (zobacz pośrednik kredytowy wrocław) i na czym polega?

Ten nowy artykuł finansowy jest obecnie proponowany przez coraz więcej placówek bankowych. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie rekomendowanej obecnie lokaty bezkarnej należałoby dowiedzieć się co kryje w sobie jej nazwa. Lokata bezkarna jest współcześnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku finansowym. Dlaczego? Albowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

jedyna lokata terminowa, jakiej zerwanie przed czasem nie grozi utratą odsetek. Dotychczas zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, jednoczyło się z stratą naliczonych odsetek.

Rzecz jasna nie traci się osobistego wkładu, niemniej zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki oferowały wprawdzie lokaty, w których w trakcie odejścia przed czasem traciło się nie całość, lecz przykładowo jedną część pozyskanych odsetek, niemniej jednak jedynie lokata bezkarna gwarantuje zachowanie wszystkich nagromadzonych odsetek – czytaj o lokacie bezkarnej. Lokata bezkarna jest oferowana przez banki na rozlicznych zasadach, więc jeżeli interesuje Cię jej założenie to powinno zaznajomić się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa może albowiem mieć inne wytyczne obowiązujące w trakcie założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość kwoty minimalnej albo też inną optymalną kwotę lokaty.

Comments are closed.