Press "Enter" to skip to content

Rodzaje i charakterystyka nagrzewnic

Nagrzewnice mogą znaleźć przeznaczenie niezwykle przeróżne. Mówiąc zwięźlej przeznaczone bywają do ocieplenia powietrza, a co się z tym wiąże np. do suszenia lokali. Stosuje się je tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo awarii bądź po prostu jej nie ma. Sprawdź, które typy nagrzewnic wykorzystywane są najczęściej.

Nagrzewnice przenośne przeznaczone są do ogrzewania hal o różnorodnych powierzchniach. Zazwyczaj są przydatne w przypadku kościołów, magazynów, stacji diagnostycznych, hal, warsztatów, cieplarni, magazynów itp.. Najistotniejszymi superlatywami tego typu urządzeń są: serwisowanie, łatwy dostęp do paliwa. Do tego prostota eksploatowania i sposobność zaczęcia pracy natychmiastowo.

Modele – www.technicast.pl/stal-odlew nagrzewnic

Biorąc pod uwagę używane paliwo wymienia się sporo rodzajów tych urządzeń. Zazwyczaj stosowane są Nagrzewnice powietrza oraz – jednakowo sprawne – nagrzewnice olejowe.

Wspomniany typ – nagrzewnice elektryczne – chodzą napędzane zgodnie z nazwą prądem. Nazywane są również termowentylatorami albo bardziej swojsko dmuchawami. Zastosowane w środku urządzenia grzałki ocieplają powietrze, które natomiast wydmuchiwane jest przy użyciu wentylatora o wielkiej wydajności. Są najczęściej ciche i bezpieczne w użyciu. Ich względnie niewysoka cena pozwala na efektywną eksploatację w lokalizacjach, w których np. smród paliwa, benzyny jest nie na miejscu.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niezwykle przydatnego, sprawdź treść (https://www.domowy.pl/porady/projekt-domu-w-stylu-nowoczesnej-stodoly.html) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Ponadto okazują się nieskomplikowane i czyste w utrzymaniu. Największą wadą tego rodzaju urządzenia jest fakt, że pobierają tyle energii, ile wytwarzają ciepłego powietrza.

Wersje poruszane olejem funkcjonują w zbliżony sposób, niemniej jednak technika wydaje się inna. Olej opałowy wtryskiwany jest przy użyciu specjalnej dyszy do komory spalania. Właśnie tam przebiega nagrzanie powietrza i jego wypompowanie do lokalu. Pośród takich nagrzewnic wskazuje się dwa modele – modele napędzane olejem wymiennikowe i bez wymiennikowe. Odróżniają je przede wszystkim sprawy odnoszące się punktu spalania paliwa a także metody wyrzucania spalin. W przypadku tych ostatnich podgrzany olej miesza się ze spalinami.

Niezaprzeczalnymi atutami tego rodzaju urządzeń okazują się: prostota serwisowania, nietrudna obsługa, możliwość błyskawicznego rozpoczęcia pracy a także dostępność paliwa.

Comments are closed.