Press "Enter" to skip to content

Jak zadbać o zamówione dostawy, czyli kilka porad, jak dopilnować, by kontrola jakości produktów wykazała zero procent wad

Sprowadzając asortyment z Azji narażeni jesteśmy na mnogość kłopotów. Kłopoty z wykonaniem składników, które dyskwalifikują ostatecznie wyrób gotowy, Kłopoty z produkcją, z pracownikami, no i z późniejszą dostawą.

Jak dokonać, by się tego wyżej wymienionego ustrzec?

Kiedy dostarczamy nasze produkty jako importer z Chin jesteśmy zobowiązani spróbować dogadać się z danym kontrahentem od samego początku realizacji zlecenia. Gdy jest to jednak kolejny kontrakt idealnym pomysłem jest by posłać kilka sprawdzonych osób – specjalistów od kwestii jakości do fabryki, w której tworzone są zamówione produkty lub komponenty. Taka kontrola jakości w Chinach pozwoli już na samym początku ustrzec się problemów związanych z rodzajem używanych materiałów – zobacz kontrola jakości w chinach. Poza tym, jako importer z Chin, jesteśmy w stanie zadbać, by nasze produkty były tworzone w odpowiedni sposób. Wszak nie chcemy, by po dostarczeniu okazało się, że dostajemy towar wybrakowany albo słabszej jakości. Nad samą produkcją trudno zapanować, gdyż tak naprawdę posłani wysłannicy musieliby być na miejscu w trakcie trwania całego procesu.

Chcesz zgłębić swą wiedzę na temat opisany w tym poście? Więc zapraszamy – kliknij link (https://www.gastrocentrum.pl/) i przeglądaj nowe ciekawe treści.

To powoduje, że najlepiej, aby kontrola jakości w Chinach nie była jedyną. Niezwykle ważne, by zaraz przed wysyłką towaru przez przewoźnika, dostawca przesłał do nas tak zwany shipment sample czyli jeden lub dwa modele wyprodukowanego towaru – dokładnie takiego, jaki zapakuje do kontenera. Dzięki temu będziemy pewni dostawy, a jednocześnie w razie jakichkolwiek kłopotów, będziemy mieli dowód, że dostawca przesłał błędny produkt. Towar trzeba okleić kilkukrotnie taśmami, a także komisyjnie przeliczyć jeszcze w fabryce. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć kradzieży już na łodzi. Najczęściej jednak takie braki wychodzą dopiero przy przeliczeniu u nas w firmie. Wtedy jednak również można pokusić się o odszkodowanie albo od spedytora, albo producenta. Warunkiem jest jednak zgłoszenia problemów z dostawą od razu przy kierowcy.

Chcielibyśmy Cię namówić do tak samo ciekawych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Zatem naciśnij hiperłącze i oglądaj to, na co masz ochotę.

Wydłuża to jednak proces przyjmowania na stan produktów, a zwykle przecież zależy nam głównie na czasie.

Owe sytuacje, głównie w gorącym letnim okresie są niesłychanie częste w transporcie.

Wiedzmy jednak, że dostawca jest naszym wspólnikiem, a nie oponentem. W większości wypadków jemu również zależy na tym, aby towar był świetny jakościowo – tutaj – importer z chin.

Comments are closed.