Press "Enter" to skip to content

Kupujemy obuwie na zimę – co jest ważne?

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima – czas mrozóworaz opadów śniegu. Jeszcze przed dużymi spadkami temperatur dobrze jest zatroszczyć się o dobrą kurtkę oraz obuwie. Kozaki na zimę dobrze ochronią nasze stopy przed zimnem. Co brać pod uwagę, przy ich kupnie?

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme
Bez względu na to, czy planujemy kupić kozaki muszkieterki czy tradycyjne trapery, zawsze należy zwracać uwagę na materiał, z którego buty zostały wykonane. Przez zimowe miesiące z całą pewnością nie sprawdzi się delikatny i nieodporny na wilgoć materiał – wystarczy bowiem niewielka ilość śniegu, by bytu przesiąkły wilgocią. A w takich nasze nogi na pewno nie pozostaną ciepłe. Klasyczna skóra cielęca na polską tradycyjną zimę także nie jest właściwa.

Chociaż kozaki muszkieterki zniosą ją, jeżeli będzie suchai niespecjalnie mroźna – kliknij w link. Kozaki na zimę powinny mieć ocieplenie w środku. Im grubsze będzie ocieplenie, tym oczywiście korzystniej. Należy unikać kupna butów, które w środku nie mają choćby niewielkiej warstwy zapewniającego ciepło futerka. Kozaki nie mające ocieplenia na pewno nie sprawdzą się wtedy, kiedy na dworze zapanuje siarczysty mróz. Nogi zmarzną w nich od razu. Dodatkowo w grę wchodzi ryzyko ich odmrożenia, a to może mieć związek nawet z martwicą tkanek oraz koniecznością amputacji. Niestety, producenci coraz rzadziej decydują się na robienie butów z solidnym, grubym i zapewniającym ciepło kożuszkiem.

kozaki

Autor: Leen Peeters
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie zimowym, gdy często pada śnieg lub zamieniający się w lód deszcz, chodniki pokrywają się cieńszą lub grubszą warstwą lodu – . Taki dodatek sprawia, że stają się naprawdę wyjątkowo śliskie. By uniknąć upadku, który może zwiększać ryzyko powstania wiążącej się z bólem kontuzji, warto zdecydować się na buty, które nie mają śliskich podeszew. Za sprawą tego zagwarantujemy sobie naprawdę wyjątkowo komfort poruszania się i bezpieczeństwo. Nie będziemy musieli obawiać się, że nagle się poślizgniemy.http://www.maszyny-tmc.pl/granulator-peleciarka-do-trocin/ peleciarka do trocinLepiej rezygnować obuwia ze skórzanymi podeszwami. Są one zbyt cienkie, aby poradziły się z polską – nawet niezwykle lekką zimą. Nie tylko szybko się zedrą, ale również nie zapewnią pożądanego ciepła naszym nogom.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (http://www.numoco.sklep.pl/p1530,265-4-daisy-sukienka-z-falbankami-czerwona.html), w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Skóra to rozsądniejszy zakup na wiosnę oraz jesień, ale tylko wtedy, kiedy deszcz pada rzadko. Wtedy możemy wkładać je bez żadnych obaw.

Comments are closed.