Press "Enter" to skip to content

Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców i dlaczego uznawany jest za korzystny?

Czasami firma potrzebuje dodatkowych finansów, w związku z czym najkorzystniejszą opcją na uzyskanie ich jest pobranie kredytu. Jeżeli naszym celem jest powiększenie majątku przedsiębiorstwa idealnym rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry kredyt inwestycyjny dla firm

Już sama nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm dotyczy inwestycji. Mogą to być wszelakie sprzęty, maszyny, patenty, a także remonty pomieszczeń i nieruchomości. kredyty (kredyt inwestycyjny dla małych firm) te są przyznawane na konkretny cel, który firmy muszą jasno określić. W dodatku musimy przedstawić wycenę i specyfikację. Jeśli projekt jest naprawdę pokaźnych rozmiarów warto napisać niedługi biznesplan. W niektórych bankach przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że każdy krok inwestycji będzie wymagał faktur. Jeśli odpowiednio określimy cel, bank upewni się, że przedstawiona inwestycja jest opłacalna.

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia wszystkich formalności to informacje o dochodach i potwierdzenie legalności działalności. Warto złożyć wnioski w kilku bankach, gdyż każdy z nich może odmiennie obliczyć naszą zdolność kredytową. Poza tym dzięki takiemu działaniu dobierzemy ofertę, która naprawdę będzie dla nas najlepsza. Bez zależności od tego, czy zaciągamy kredyty we Wrocławiu, Poznaniu, czy Łodzi możemy spłacić je jednorazowo i rozłożyć na raty. Wszystkie szczegóły ustalane są podczas sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny czas spłaty bywa bardzo różny, nawet kilkunastoletni. Pożyczone kwoty mogą mieścić się w przedziale od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im większa kwota, tym wymagania są bardziej złożone. Kredyty inwestycyjne dla firm są niezwykle ryzykowne.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com
Kredyt obrotowy dla firm – co i jak?

Dlatego też bank musi posiadać dobre zabezpieczenie, wyższe niż kwota kredytu. Może to być m.in. hipoteka nieruchomości czy zablokowanie rachunku bankowego. Sytuacja na rynku nie jest pewna, nie wiadomo, czy firma będzie doskonale prosperować przez kolejne lata. Duże kredyty są dzielone na transze, jednocześnie bank ma pełny wgląd w działania przedsiębiorstwa. Jak już było wspominane powyżej kredyty inwestycyjne posiadają naprawdę duże ryzyko, dlatego też otrzymanie tego typu pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości) jest dużo trudniejsze. Powinno się udać do doradcy, za którego pomocą z pewnością lepiej zrozumiemy przedstawiane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to niejednokrotnie jedyna możliwość do rozwoju. Firmy potrzebują środków na nowe projekty, więc nierzadko jest to działanie konieczne. Dobrze przygotowany biznesplan i ocena ryzyka pozwoli nam na otrzymanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeśli to nasza jedyna szansa na rozwój, naprawdę powinno się z niej skorzystać, pomimo ryzyka. Więcej informacji znajdziesz Forsel Finance

Comments are closed.