Press "Enter" to skip to content

Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w środowisku przemysłowym sporą wydajność urządzeń

W przypadku newralgicznych zadań w branży przemysłowej, jak również w trakcie ważnych akcji ochronnych najistotniejszą funkcję odgrywa bezpieczeństwo osób i mienia. W tym przypadku wykorzystuje się produktywne rozwiązania, których pierwszorzędnym zadaniem jest 100% kontrola i zagwarantowanie bezpieczeństwa do czasu wykluczenia zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są między innymi optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak sama nazwa mówi, ma gwarantować zabezpieczenie miejsca i mienia przed zadziałaniem niekorzystnych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszy ogień” i winna na czas sygnalizować o istnieniu zagrożenia. Kurtyny bezpieczeństwa mogą przyjmować różną formę. Jednym z z bardziej znanych przykładów jest użycie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio a pośrednio. Istnieją natomiast ”blokady”, bezpośrednio zabezpieczające mienie i informujące o wystąpieniu zagrożenia. Najpopularniejszymi są wspomniane już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o których mowa gwarantują bezpieczeństwo zarazem ludzi, jak i w warunkach przemysłowych dużą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego typu gałęzie produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy.

Nie masz pewności co do tego problemu? Po prostu sprawdź informacje opublikowane dokładnie na tej stronie. Wszystko jest starannie przedstawione.

Kurtyny spełniają w tym zakresie wiele kluczowych funkcji: zabezpieczającą, sygnalizacyjną, informującą, wykrywającą (np. wykrywanie dłoni). Za ich pomocą praca przebiega sprawniej, jest efektywniejsza, a jednocześnie zagwarantowane zostaje kluczowe w każdych warunkach pracy bezpieczeństwo.

Niezmiernie nam przyjemnie, że ten post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie. Mamy zamiar zachęcić Cię do następnej witryny – tam można zobaczyć ponadto (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/) świeże wątki.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o których mowa posiadają zazwyczaj niewielkie rozmiary i są łatwe do zamontowania. Równocześnie ich cena jest relatywnie niska w zestawieniu z jakością jaką zapewniają. Gwarantują także oszczędność czasu, gdyż po zamontowaniu działają automatycznie. Z reguły nie wymagają żadnej konfiguracji, działając na bazie optymalnych ustawień. Jeśli zatem szukamy nowoczesnych rozwiązań technologicznych zapewniających bezpieczeństwo, które są niezwykle wydajne i produktywne, warto sprawdzić ofertę firm oferujących optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Comments are closed.