Press "Enter" to skip to content

Przydatne informacje na temat nawierzchni poliuretanowych i klejów do drewna

Z pewnością dużo z was pamięta, jak w dzieciństwie ciachało się w futbol na twardych boiskach. Niestety, dekady komuny nie były okresem, gdy architekci szanowali wygodę i zdrowie dzieci.

Świadectwemna to są boiska (wypróbuj w promocji nawierzchnie sportowe – http://interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/do-hal-sportowych-i-sal-gimnastycznych) sportowe odlane z litego betonu. Urwisy uszkadzały na nim nogi i silnie ścierały sobie skórę. Całe szczęście dziś się z tym totalnym absurdem walczy. Stare szkolne stadiony są restaurowane, a nowe konstruowane rozsądnie. Głośne rządowe Orliki zakrywa albo prawdziwa trawa, lub poliuretanowe nawierzchnie na place zabaw. To nowoczesna technologia, która gwarantuje graczom wygodę eksploatacji (dzięki wyjątkowej sprężystości i bezpieczeństwu) oraz linia do produkcji pelletu ze słomy umie wytrzymać przez wiele lat, w przeciwieństwie od kruchego betonu. Zmieniające się warunki atmosferyczne mało zaszkodzą poliuretanowi.

Klej do drewna Woodfix D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Nawierzchnie poliuretanowe w dzisiejszej Polsce pokrywają nie wyłącznie boiska sportowe, ale również korty tenisowe i bieżnie stadionowe. Wykorzystuje się je także przy budowanie miejsc zabaw dla najmłodszych. To powoduje, że rodziciele nie muszą się bać, że ich pociecha boleśnie uszkodzi się w czasie hulania na drabinkach.

W sprzedaży oferowany jest klej do drewna, który jest skonstruowany z tego samego związku chemicznego, co nawierzchnie poliuretanowe. Odznacza się bardzo wysoką przylepnością i odpornością. Ale jego najistotniejszą cechą jest wszechstronność, bo możesz go wykorzystać do sklejania ze sobą różnorakich surowców. Klej do drewna znakomicie zastąpi męczące przybijanie metalowi gwoździami. To powoduje, że różne potrzebne naprawy w czterech kątach stają się szybkim i bezproblemowym zajęciem, z którym poradzi sobie nawet największy laik w kwestiach budowlanych. Oprócz reperowania i majsterkowania, kleje do drewna poliuretanowe idealnie pasują do uszczelniania. Będą wsparciem, gdy wbudowujesz okna albo wyciszasz pomieszczenie.

Comments are closed.