Press "Enter" to skip to content

Rzeszów najszybciej rozwijającym się miastem?

Jedynie w ubiegłym roku koszty zakupu powierzchni mieszkaniowych w Rzeszowie zwiększyły się o 5 % – to największy skok mieszkań w takim czasie. Spadek cen kredytów hipotecznych zwiększa dodatkowo wzrost zainteresowania na zakup własnego lokum. I dodatkowe programy wspierające sprzedaż mieszkań nie mają tu praktycznie żadnego znaczenia.

Podróżując dzisiaj przez jakiekolwiek większe miasto w Polsce, widać, że rynek deweloperski rośnie. Z uwagi na teraźniejsze niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, coraz więcej zainteresowanych kieruje się do zakupu swojego M. Ci, których nie stać na kredyt hipoteczny na normalnych warunkach mają jeszcze okazję do skorzystania z pomocy państwowych, jakie zresztą najlepiej opłacalne są w przypadku posiadania dzieci.

mieszkanie w nowoczesnym stylu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż mieszkań wzrasta, co przekłada się na coraz szersze inwestycje mieszkaniowe. Uwzględniając brak wolnej przestrzeni, w dużych aglomeracjach przenoszone są one aż na obrzeża miast i okoliczne miejscowości lub wioski, dzięki czemu też mieszkania są trochę tańsze.

|Analizując statystyki można łatwo zauważyć, że jednym z najbardziej rozwijających się miast jest Rzeszów. Uwzględniając liczbę mieszkańców inwestycje mieszkaniowe są tu realizowane na znaczną skalę.

Wejdź na ten link, aby przeczytać analogiczne teksty. Dla przykładu zobacz serwis (https://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-podgorna-39), który omawia interesującą Cię tematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Jeżeli tak jak przybywa mieszkań, będzie przybywać nowych lokatorów, miasto to może stać się niedługo małą metropolią. Sprzedaż mieszkań, już nie tylko w takim mieście jak Rzeszów odbywa się najczęściej poprzez biura deweloperskie. W niektórych sytuacjach sprzedażą zarządzają spółdzielnie – dotyczy to już powstałych a stale rozbudowywanych osiedli. Jeszcze inni korzystają z porad biur nieruchomości, które pomimo darmowych porad liczą sobie często duże prowizje, doliczane do kosztu całkowitego kredytu hipotecznego.

Jakie mieszkania zwykle są dzisiaj realizowane przez deweloperów? Najczęściej są to lokale dwu- lub 3-pokojowe, w których jeden pokój łączony jest z aneksem kuchennym. Największą popularnością cieszą się inwestycje mieszkaniowe wielkości 45-50 metrów, z przeznaczeniem najczęściej dla małżeństw jak również malej rodziny z jednym dzieckiem, ewentualnie pod wynajem. Jednak ceny mieszkań są już w poszczególnych rejonach całkowice różne.

Jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość danych na opisywany wątek, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do wpisu (https://www.itb.pl/badania-etics.html), gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Tak jak na przykład w Warszawie cena inwestycji mieszkaniowej to 8000zł/m, tak w Rzeszowie już 5000, zaś w Katowicach czy Łodzi nawet 4000/m.Warto więc przeanalizować przed planowanym zakupem, czy lepiej zdecydować się na inwestycję bezpośrednio w mieście, czy na okoliczną miejscowość, gdzie koszty zakupu mogą być na metrze przynajmniej kilkaset złotych tańsze.

Comments are closed.