Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie LED – popularny typ oświetlenia o wielkim zastosowaniu

Zdecydowana większość energii elektrycznej produkowana jest ze źródeł , które mają charakter nieodnawialny. To z tego powodu powinniśmy ograniczać jej zużycie. W zwykłym gospodarstwie domowym największe ilości energii elektrycznej zaoszczędzimy, decydując się na zastosowanie energooszczędnych źródeł światła. Co możemy teraz wybrać zamiast tradycyjnych, pobierających bardzo dużą ilość energii żarówek?

Jakiś czas temu pojawiło się na sklepowych półkach oświetlenie LED. Na ten moment jest to jedno z wyjątkowo energooszczędnych źródeł światła. Co więcej, oświetlenie LED sprzedawane w bardzo różnorodnej konfiguracji umożliwia na wykorzystanie go do oświetlania różnej przestrzeni w naszych mieszkaniach. Stosując halogeny LED, możemy oświetlić tak naprawdę każde pomieszczenie w swoim domu czy mieszkaniu. Halogeny LED sprawdzą się do oświetlenia kuchni, łazienki, salonu i sypialni. W tych pomieszczeniach możemy używać ich zamiast tradycyjnych żarówek. Możliwości wykorzystania oświetlenia LED jest jednak zdecydowanie więcej. W sklepach, które prowadzą sprzedaż artykułów oświetleniowych znajdują się też listwy LED. Wspomniane Listwy LED pozwolą na podświetlenie tych elementów znajdujących się w mieszkaniu, które szczególnie chcemy podkreślić.

sprawdź firmę Softled

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Znaczący jest nie tylko wybór odpowiedniego rodzaju oświetlenia, ale także dopasowanie go do funkcji, jaką ma do spełnienia dane pomieszczenie oraz do wystroju i dominującej we wnętrzu kolorystyki. Jeśli nasze mieszkanie urządziliśmy w ciemnych barwach, to kupując żarówki powinno się wybierać te, które mają większą moc. Ale już we wnętrzu jasnym moc żarówek nie jest aż tak istotna. Rzadko w pomieszczeniach mieszkalnych wystarcza wykorzystanie tylko jednego, górnego źródła światła.

Najczęściej oprócz tradycyjnego żyrandola konieczne jest zamontowanie także innych źródeł światła: kinkietów, lamp (zobacz włączniki hager) stojących, lamp , które przeznaczone są do umieszczenia na biurku. Dodatkowe punkty oświetlenia przydadzą się również w kuchni do oświetlenia blatów roboczych – sprawdź możliwości halogenów ledowych .

Zaciekawiły Cię opisywane informacje? Wejdź na nowy wpis (https://www.metal-plast.pl/) a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Pomieszczeniem, w którym tak samo często decydujemy się umieścić dodatkowe oświetlenie jest także łazienka. Na ogół w łazienkach dodatkowe źródła światła montowane są w pobliżu lustra. Dzięki temu łatwiej nałożyć makijaż czy ułożyć fryzurę.

Comments are closed.