Press "Enter" to skip to content

Grupy taryfowe i obrót błękitnym paliwem czyli sposoby osiągania wysokich zysków przez państwo.

Typem paliwa kopalnego jest gaz ziemny. Jest on pochodzenia organicznego – kumuluje się w skorupie ziemskiej, gdzie wypełnia dziury. Najczęściej gaz ziemny pojawia się pod wysokim ciśnieniem. Trafić można na złoża paliwa jakim jest gaz ziemny występujące tak samodzielnie, jak i w otoczeniu ropy naftowej albo węgla kamiennego. Metan stanowi więcej niż 90% składu tego gazu, a skład reszty składników jest niestała.

Gaz ziemny nie pachnie, dzięki czemu także jest mniej niebezpieczny dla środowiska.czytaj tu poliolefiny poliolefinyJest to niesamowicie znacząca dla świata substancja, dlatego prowadzone są grupy taryfowe gazu, by wspomagały procesy jego wydobywania.

Dochód a wydobywanie gazu ziemnego

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Waga i wykorzystywanie w wielu branżach gospodarki paliwa jakim jest gaz ziemny sprawia, że jego cena stale jest spora. Ważnym producentem tego gazu jest Norwegia, jeśli pod lupę weźmie się Europę Północną. Konkretne złoża pod dnem Morza Norweskiego czy też Morza Północnego mogą zapewniać zapasy energetyczne temu państwu. Ukonstytuowały się także grupy taryfowe gazu, gdzie członkami mogą być jedynie państwa dostatnie ze względu na ilość pozyskiwanego gazu ziemnego. Przyrównując gaz ziemny do innych substancji, emisja dwutlenku węgla z jego spalania jest do 30% mniejsza niż w przypadku ropy naftowej.

Korzyści i problemy a obrót gazem ziemnym

Bardzo dochodowy obrót gazem ziemnym w ciągu roku może przynieść potężne zyski dla całego kraju. Duże dochody dla Norwegii, na które wpływają przede wszystkim złoża gazu ziemnego w tym państwie, umożliwiają ciągłe modyfikowanie ich gospodarki. Jeśli pod uwagę weźmie się obrót gazem ziemnym w Polsce, należy stwierdzić, że pozyskuje się owe paliwo w szczególności na Podkarpaciu.czytaj dalej dysze do systemów klejowych dysze do systemów klejowychDzięki temu miasta takie jak Przemyśl, Husów lub Sanok mają duże znaczenie. Wpływ na obrót gazem ziemnym w Polsce mają też takie rejony jak Zapadlisko Przedkarpackie, Wielkopolska z Odolanowem i Lubuskie – Drezdenko. Ponadto, prócz zasobów tradycyjnych, w Polsce jest możliwość wydobycia gazu ze złóż niekonwencjonalnych, czyli np. z łupków.

Źródło:

Comments are closed.