Press "Enter" to skip to content

Fototapeta do kuchni – czym kierować się , decydując się na ten rodzaj wykończenia ścian kuchennych?

Wśród popularnych obecnie sposobów na wykończenie wnętrz znajdują się teraz fototapety. Cieszyły się popularnością około trzydziestu lat temu. Następnie na wiele lat zniknęły. Obecnie znowu przeżywają swój ogromny come back. Fototapety stosuje się aktualnie nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni. Wszystko za sprawą bardzo dobrych materiałów, które idealnie znoszą zwiększoną wilgotność powietrza oraz ciepłe kuchenne powietrze. Na co jednak patrzeć, chcąc zakupić dobrą fototapetę do pomieszczenia kuchennego?

Czy na pewno są dobrym wyborem do pomieszczeniu kuchennym?

kuchnia

Autor: Nemossos
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba kierować się rodzajem materiału, z którego zrobiona została tapeta. W sklepach znajdziemy przede wszystkim te winylowe, foliowe i lateksowe. Różni je nie tylko cena, ale też trwałość oraz odporność na działanie określonych czynników. Wybierając tapetę, koniecznie trzeba też pamiętać o względach estetycznych. Powinna ona być dostosowana do stylu kuchni, komponować się z jej wystrojem – . Tylko wtedy z jej udziałem uda się wyczarować naprawdę dobrze prezentującą się aranżację, która przypadnie do gustu rodziny.

Aktualnie fototapety do kuchni laminowane to najbardziej trwały rodzaj fototapety na jaki możemy się zdecydować. Produkuje są ją na specyficznym podłożu lateksowym. To właśnie za sprawą tego rewelacyjnie znosi ona nawet długie użytkowanie. Bez obaw o jej wygląd można ją myć i szorować, używając do tego celu bardzo silnych środków myjących. W pomieszczeniu kuchennym sprawdzi się więc doskonale. Nawet jeśli pojawią się na niej tłuste zabrudzenia, ich usunięcie nie będzie trudne.

Uważasz, że niniejszy post jest interesujący? Kliknij dodatkowo ten wiarygodny serwis (https://dekoracyjneskory.pl/36-dywany-skora-bydleca) – to niezwykle cenne źródło informacji na prezentowany temat.

Śmiało można umieszczać ją nad blatami kuchennymi. Nie traci koloru na skutek działania promieni słonecznych i tłuszczu, który w kuchni jest przecież nieustannie obecny.

fototapeta kawa

Autor: Lilian Wong
Źródło: http://www.flickr.com

A czym wyróżniają się fototapety do kuchni winylowe? Ich podłoże zrobione jest z flizeliny, do której dodana jest odrobina winylu. Jest to rodzaj tapety z najbardziej trwałym aktualnie podkładem. Nie kosztują one mało, a ich montaż nie należy do najłatwiejszych. W efekcie tego nie każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić. Pozytywne strony? Ten rodzaj tapety można także bez strachu o jej stronę wizualną myć i to nawet wielokrotnie. Używanie preparatów czyszczących również nie pogorszy jej kondycji. Dzięki temu w pomieszczeniu kuchennym sprawdzi się ona bardzo dobrze. Powinno się jednak pamiętać, że nie należy przyklejać jej na całą ścianę. Z uwagi na strukturę uniemożliwia oddychanie ściany – . W konsekwencji może sprzyjać pojawianiu się zawilgoceń i pleśni. Uwzględniając tą cechę okazuje się, że tapety laminowane są o wiele korzystniejszym rozwiązaniem.

Comments are closed.