Press "Enter" to skip to content

Malowanie ścian to nic ciekawego. Poznaj inne metody jak najładniej je ozdobić. Nasze pomysły przypadną ci do gustu

W większości mieszkań możemy spotkać dosyć nudne wykończenie wnętrz pod postacią pomalowanych farbą ścian. Oczywiście bogactwo barw gwarantowane przez producentów farb pozwala na interesujące aranżacje, jednakże dużo lepszy wynik jesteśmy w stanie uzyskać decydując się na odważniejsze elementy dekoracji.

Fototapety do restauracji

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Prawdziwą furorę robi przykładowo w ostatnim czasie beton, jaki stosowany jest do pokrywania ścian we wnętrzach o surowej stylistyce, nawiązującej do przestrzeni industrialnych. Podobny efekt, jednakże nieco cieplejszy i bardziej przystępny daje wyłożenie jednej ze ścian cegłą albo kamieniem. W większych salonach szczególnie sprawdzają się ściany z kamienia naturalnego a także dekoracyjnego. Obok tych naturalnych materiałów wykończeniowych powinniśmy wymienić również drewno, jakie aktualnie całkowicie nie przypomina boazerii z lat osiemdziesiątych, lecz kojarzone jest z elegancja oraz klasą.

Formą dekoracji drewnianej stosowanej na ścianach jest również (programylojalnosciowe.pl) fornir. Ciekawym sposobem na ożywienie ścian jest użycie tynku strukturalnego, który nie jest kosztowny i pasuje idealnie do wykorzystania w każdym pomieszczeniu. W większych pomieszczeniach jesteśmy w stanie również umieścić panele dekoracyjne 3D, zbudowane są z gipsu który wzmocniony jest włóknem szklanym. Do zdobienia ścian coraz częściej stosuje się również fototapety – zobacz więcej, szczególnie fototapety do salonu, jakie były wyśmiewane kilkadziesiąt lat temu, a obecnie wracają do łask zapewniając o wiele lepszą jakość druku.

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Oferta sklepów jeśli chodzi o produkty do dekoracji ścian wewnętrznych jest coraz bogatsza i umożliwia realizację nawet najbardziej odważnych pomysłów, jakie warto wcielać w życie, żeby nasze mieszkanie było wyjątkowe oraz zjawiskowe. Zwłaszcza, że wybór idealnych fototapet, bogactwo wzorów jest rzeczywiście wyjątkowy, co sprawia, iż każdy znajdzie coś dla siebie i nie jest istotne, jakiego rodzaju styl preferujemy. Znajdą więc wspaniały wzór miłośnicy dzikiej przyrody, jak i fani widoków miejskich. To na którą zdecydujemy się fototapetę jest zależne do naszego gustu, lecz również od tego, jak będzie wyglądać w danym pomieszczeniu, szczególnie w korelacji z innymi przedmiotami, typu meble. To tak naprawdę najważniejsze aspekty, żeby wybrać jak najlepszy wzór.

Comments are closed.