Press "Enter" to skip to content

Fototapety ścienne i innego typu sposoby na eleganckie urządzenie naszego lokum.

Aranżacja lokalu nie należy do spraw banalnych. Chcemy mieszkać nie tylko wygodnie, ale i w ładnym, umiejętnie wyposażonym mieszkaniu. Częstokroć nie do końca wiemy, jak efekt zamierzamy uzyskać, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej i które są dla nas odpowiednie. Ale można temu zapobiec i urządzić wnętrze, jakie w stu procentach będzie odpowiadało naszym pragnieniom.

dekoracje ścienne w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, należy namyślić się, w jakim charakterze pragniemy urządzić lokal. Czy będzie to styl klasyczny, kolonialny, prowansalski, a może nowoczesny albo skandynawski? Pomyślmy, jaki cel chcemy mieć – czy na przykład przytulnego wnętrza utrzymanego w naturalnych kolorach ziemi, brązach i beżach, czy może efekt lokum mocno jasnego, przestronnego i nietradycyjnego, utrzymanego na przykład w bieli? Opcji jest o wiele więcej i tylko od naszego smaku zależy, jaką opcję wybierzemy. Jest to o tyle ważkie, iż decydując się na konkretny styl, będziemy mieli możliwość poszukiwać właściwych mebli i dodatków w owym stylu utrzymanym.I tak przykładowo dobierając styl nowoczesny, możemy „zaszaleć” z wyborem mebli i dodatków kolorowych. Niebanalne połączenia są jak najbardziej pożądane. Nic nie stoi na drodze, by zakupić np. dużą, czerwoną kanapę, wielokolorowy dywan wykładziny dywanowe wrocław albo nietypowe fototapety ścienne takie jak na przykład: . Zwłaszcza wybór tych ostatnich jest na tyle bogaty, że naprawdę niejeden odnajdzie pośród nich coś dla siebie. Możemy wybierać fototapety ścienne z przyrodą, największymi miastami świata, zwierzętami, postaciami z bajek (te ostatnie doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych) czy z wieloma innymi motywami. Istnieje nawet możliwość przygotowania fototapety z powierzonego zdjęcia, na przykład rodzinnego czy z wakacji.

fototatpeta z widokiem morza

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Styl klasyczny z kolei jest oparty na ciepłych, stonowanych odcieniach brązu i beżu. Dobrze sprawdzi się tutaj przykładowo beżowa sofa (zobacz: sofa z funkcją spania) albo kanapa i brązowe meble. Wśród zwolenników tego stylu sporym uznaniem i popularnością cieszą się antyki. Wiekowe, lecz dobrze przechowywane lub odrestaurowane szafki, komody czy stoliki nadadzą klimatu każdemu wnętrzu i z całą pewnością zwrócą uwagę odwiedzających nas gości. Aranżowane wnętrze dobrze jest dopełnić o ciekawe drobiazgi w postaci obrazów, lamp, ramek ze zdjęciami, porcelany itp. W sklepach z wyposażeniem i dodatkami do mieszkań jest mnóstwo tego typu akcesoriów, które można dopasować do każdego wnętrza i każdego stylu, trzeba tylko wybrać się do sklepu stacjonarnego albo poszukać w sklepach internetowych. Dziś wybór mebli i dodatków do domu jest tak bogaty, że naprawdę każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie i wykreować swoje wymarzone wnętrze. W internecie znajdziemy masę inspiracji np: kliknij aby dowiedzieć się więcej.

Comments are closed.