Press "Enter" to skip to content

Jakimi metodami są wytwarzane powierzchnie ulic, opis popularnych odmian asfaltu.

Większości z nas asfalt kojarzył się będzie z nawierzchnią naszych dróg. Jednak jest to trochę błędne skojarzenie, ponieważ to, po czym jeżdżą pojazdy jest przede wszystkim mieszanką rozmaitych kruszyw, a sam asfalt będzie tam stanowił jedynie parę procent całości.

odpady
Lecz pomimo niedużej zawartości jego rola jest bardzo ważna, ponieważ to on właśnie jest spoiwem łączącym inne składniki i nadającym robionej mieszance odpowiednie parametry.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona www, na której przeczytasz informacje, które Cię zaintrygują.

W praktyce asfalt to nic innego, jak bitumiczna substancja, która w niskich temperaturach ma formę stałą, a podgrzaniu staje się płynna. Przez te właściwości możliwe będzie wykonanie mieszanki rozkładanej na drogach, po zagrzaniu bardzo dobrze się miesza z kruszywami, a także można po ułożeniu wszystko odpowiednio wyrównać.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt jest oferowany w dużej ilości odmian różniących się między sobą parametrami i ceną. Tym sposobem dopasować można jego odpowiedni rodzaj zależnie od konstrukcyjnych wymagań podczas budowy danej ulicy. Jedną z typowych, często wybieranych odmian jest asfalt 70/100, wykorzystywany między innymi do wytwarzania mieszanek asfaltowo-mineralnych przy jezdniach o lekkim natężeniu ruchu – . Wykorzystywać go także można do produkcji mas impregnacyjnych i hydroizolacyjnych. Za to asfalt porowaty jest mieszanką mającą w sobie większą ilość wolnej przestrzeni – hiperłącze.

Dzięki tej właściwości nawierzchnia zrobiona z tego materiału pozwala na przepływ powietrza i wody zapewniając należyty drenaż, oraz w dużym stopniu zmniejsza hałasy w czasie jazdy.

Comments are closed.