Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób przygotować dzieciom czas w deszczowy dzień? Co przyda się do tego typu zajęć?

Zapełnienie czasu wolnego najmłodszym nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Należy się bowiem wykazać sporą kreatywnością w wymyślaniu różnych gier i zabaw. Niestety, dzieci nie są w stanie znieść nudy, to jest niepodważalny fakt, z tego powodu na pewno będą przydatne pomysły na to, co robić z dziećmi w wolnym czasie, gdy za oknem brzydka pogoda.

Niewątpliwą atrakcją okażą się z pewnością sale zabaw pod dachem. W tego typu miejscach, które przypominają plac zabaw, dziecko może szaleć do woli. Gumowe zamki do skakania, baseny z piłkami, drabinki, ślizgawki, tunele, to jedynie nieliczne z będących tam atrakcji. Do tego cała masa zabawek, a co ważne, także miejsce przy stoliku z filiżanką kawy dla opiekunów, jacy mogą tą chwilę poświęcić także sobie. To z pewnością kusząca propozycja dla osób z miast.

To doskonały pomysł, aby przeanalizować omawiany materiał, gdyż inne nasze strony zawierają równie wciągające treści, które pochłoną Cię absolutnie.

Natomiast co, jeżeli takich możliwości nie mamy?

tu z pomocą powinna przyjść nam nasza pomysłowość. Jak przypomnimy sobie, jak dużo czasu spędzaliśmy w dzieciństwie nad różnego rodzaju plastycznymi pracami, to już wpadniemy na pomysł co robić. Plastelina, mazaki, kredki, farby plakatowe czy blok (adres tej strony) wystawiony na stół to będzie znak do tego, aby każde z dzieci stworzyło coś własnego. Lepiej będzie na pewno podsunąć jakiś temat, wtedy praca pójdzie jeszcze sprawniej. Jeśli zbliża się czyjeś święto, jak urodziny, dzień dziadka, dzień babci albo tym podobne, wtedy warto podsunąć pomysł przygotowania laurki dla konkretnej osoby. Dziecko na pewno zaangażuje się całkowicie w taką pracę.

Lody w kubku

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak nie umila pochmurnego dnia w domu jak słodycze. Warto zaprosić nasze pociechy na zrobienie wspólnie czegoś słodkiego. Dzieci oczywiście przepadają za lodami, dlatego też możemy zrobić je samodzielnie. Można posłużyć się maszynką do lodów by było sprawniej. Możemy zastosować gotowe foremki, do jakich wbijemy patyczki do lodów lub też można zakupić specjalne wafle do lodów i nakładać je gałkami. To z pewnością będzie dla pociech wspaniałe popołudnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej- też uczyć dzieci, że sporo przedmiotów możemy z powodzeniem wykorzystać ponownie, iż taki recykling jest bardzo ekologiczny. Dlatego zaproponujmy zrobienie wspólnie robotów albo budowli z patyczków po lodach, butelek z plastiku, rolek po papierze toaletowym oraz innych, dostępnych w domu rzeczy. To z pewnością będzie świetna zabawa. Nawet nie zauważymy, jak sami się w taką zabawę wciągniemy. Może to być taki radosny powrót do lat dzieciństwa, gdy to z rodzicami albo rodzeństwem prześcigaliśmy się w wymyślaniu pomysłów na zabicie nudy.

Comments are closed.