Press "Enter" to skip to content

Narzędzia do domu – co powinniśmy posiadać w przydomowym warsztacie?

Obojętnie, czy mieszkamy w kawalerce, czy też w ogromnym domu, co jakiś czas musimy sobie poradzić z kapiącym kranem, powieszeniem nowego obrazka lub wywierceniem dziurki w ścianie. Jakie przybory będą nam do tego niezbędne? Podpowiadamy bez czego nie może się obejść domowa tak zwana złota rączka. Na początek, młotek. Spis przyrządów inicjują te oczywiste, jakie przychodzą nam na myśl w pierwszej kolejności, między innymi wbijak. Wystarczy jeden, jednak za to wielozadaniowy, o typowej główce oraz drewnianym trzonku, o długości 20–35 cm.

tutaj zobaczysz więcej

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne, aby nie był nazbyt ciężki. Przy tej sposobności warto też wyposażyć się w podstawowy komplet gwoździ rozmaitej wielkości. W pokojowych warunkach starczy nam kilka wielkości gwoździ budowlanych o długości od 25 do 125 mm. Jeśli zaś będziemy zmuszeni stary bądź źle wbity gwóźdź wyjąć, może okazać się, iż nie damy sobie rady bez metalowych obcęg stolarskich, jakie z sukcesem wykorzystamy także do przecinania drutu. Następny punkt to miarka, a właściwie miarki. Jedna klasyczna, drewniana, zginana – tak zwana calówka, natomiast druga kieszonkowa, zwijana, o długości np. 5 m a także poziomica, bez jakiej nie poradzimy sobie w wielu domowych wypadkach, przykładowo wieszając karnisz. Jeśli chcemy sobie przyzwolić na odrobinę praktycznej ekstrawagancji, dostępne są miarki laserowe razem z poziomicą, dzięki którym pomiar jest dokładny i łatwiejszy. Ich wadą jest za to cena. Taka przyjemność kosztuje nawet 300 zł! To gadżet, ale jego potencjał wykorzystają głównie fachowcy. Gdy przyjdzie nam powiesić półeczkę docenimy profil stolarski, dzięki niemu skrupulatnie wymierzymy punkt, w którym musimy nawiercić otwory w ścianie. Skoro więc jesteśmy przy wierceniu to musimy myśleć o wiertarce, komplecie wierteł jak też kołkach rozporowych. Dobór stosownej wkrętarki nie jest wcale taki prosty.

narzędzia

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

Narzędzia za 100–150 zł oferujące tak zwaną funkcję udaru, to w istocie ekwipunek, jaki niestety ulegnie przy próbach borowania w twardych powierzchniach. Stąd winniśmy dobrać troszkę droższy typ. Naprawdę porządną, ale odpowiednią dla amatora majsterkowicza wiertarkę udarową możemy mieć już za blisko 300 zł. Wydatek na pewno się opłaca. W narzędzia zaopatrzyć możemy się tak w sklepie stacjonarnym jak też w sklepie online. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę: piły (zobacz pily pilana) spalinowe Kraków albo elektronarzędzia Nowy Sącz (sprawdź koniecznie).

Comments are closed.