Press "Enter" to skip to content

Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego

Mówi się, że trudno o fach, jaki można pozyskać prędzej aniżeli zajęcie agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, króciutki kurs szkoleniowy, egzamin urzędowy i już mamy licencję. Jednak samo zdobycie upoważnień to najmniejszy kłopot. Później jest o wiele trudniej. Wielu z nas tejże profesji nie darzy szczególnym szacunkiem. Często stawiamy znak równości pomiędzy agentem i domokrążcą. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, to specyfika pracy powoduje, iż oba zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Starczy odwiedzić internetowe fora czy podpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, ażeby odkryć, że wiele osób późno wybrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich możność dużych zarobków jak też duża doza autonomii . Jak by nie było agent sam jest sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On decyduje ile a także kiedy pracuje. Jednakże od czasu ofiarowanego na szukanie odbiorców i zawziętości – zależą przyszłe dochody. Życie jednak szybko weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większa część wypala się niezmiernie szybko, ostaje mała grupa. Ci, którym udaje się przetrwać najtrudniejszy czas, z reguły zostają w zawodzie na długo jak też faktycznie znakomicie zarabiają.
Jakie cechy musi posiadać dobry agent? Po pierwsze powinien umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Jasno wyrażać swoje myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości jak też odwagi. Ważna jest również odporność psychiczna.

W tejże pracy wyraz „nie” słyszy się niezmiernie często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 40 telefonach, które kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, szybko się załamie, będzie się stresować i nie znajdzie w sobie motywacji ażeby wykręcić numer po raz setny. Agent musi być dobrym psychologiem. Musimy potrafić słuchać ludzi, próbować ich odgadnąć, indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Brzmi niczym slogan, jednak taka jest prawda. Nie możesz klepać wyuczonych formuł. Odbiorcę to nudzi, on nie potrzebuje poznać całej oferty przedsiębiorstwa. Pragnie by agent był jego doradcą.

Jeśli ciekawi Cię ta tematyka, to polecam przeczytać (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/jak-rozliczyc-pit-37-krok-po-kroku/) pozostałe dane na omawiany wątek. Będą równie wciągające i zapadną Ci w pamięć na długo.

Zrozumiał jakie ma pragnienia, wyczekiwania i zaproponował mu optymalną usługę (bonusy). Naturalnie agent powinien doskonale znać produkty, jakie ma do zaoferowania i umieć dobrać ten najlepszy dla odbiorcy.
O ile dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wpisz w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.

Comments are closed.