Press "Enter" to skip to content

Z jakich powodów mądrzej zainwestować w oryginalną drewnianą podłogę aniżeli w panele albo kafelki

Drewno jest materiałem wykorzystywanym przez ludzi od zarania dziejów. Chociaż jest łatwopalne, to jednakże obecnie nie ma to praktycznie większego znaczenia, zwłaszcza że istnieje wiele preparatów, które nie dosyć, że konserwują drewno, to ponadto sprawiają, że jest ono odporne na ogień. Część zamożnych przedsiębiorców stawia sobie domy letniskowe z drewna, które w kolejnych latach służą właścicielom w okresie urlopowym.

drewniana podłoga w sypialni

Źródło: pixabay.com

Jednakże póki co ów surowiec jest wykorzystywany przede wszystkim do wykańczania wnętrz – w końcu z drewna powstają deski podłogowe, które potem zdobią przedpokoje czy nawet kuchnie. W sypialni, nolens volens, spędzamy właściwie jedną trzecią życia, więc warto zadbać o gustowny wygląd tego pomieszczenia. Zazwyczaj wybieramy panele, natomiast o wiele lepszym wyborem byłaby deska podłogowa, zobacz np.: Comfortplus: deski podłogowe. Jeśli ktoś uważa, że podłogę z desek niełatwo jest domyć, to powinien koniecznie staranniej przejrzeć zalecenia ich producenta. Wystarczy zamówić właściwy preparat myjący – podłoga (warto poznać tapety dekoracyjne dekorian home) poddawana bieżącej konserwacji długie lata będzie wyglądać jak nowa, a ponadto będzie o dużo trwalsza niż panele. Jeżeli dla danej gospodyni deska podłogowa jest nazbyt ekstrawagancka, to wcale nie jest skazana na typowe panele. Można powrócić do tradycji, czyli w salonie bądź w przedpokoju ułożyć parkiet albo mozaikę. To rozwiązanie również niesie ze sobą sporo korzyści. Dobrze wiemy, że panele podczas użytkowania mogą się deformować, a jeśli jeszcze zostały nieprawidłowo ułożone, to wcześniej lub później powstają wypukłości. Z kolei podłoga drewniana jest stabilna, a ewentualne poprawki w ogóle nie wchodzą w rachubę.

deska podłogowa

Źródło: pixabay.com

Terakota w łazience bądź toalecie jest już standardem. W tym przypadku akurat właściciele mieszkań stawiają nade wszystko na rozwiązania, które są funkcjonalne. Choć trzeba przy tym również pamiętać, że w wielu kuchniach deska dębowa (dla przykładu ) prezentowałaby się o niebo lepiej niż piaskowa kafla. Właściwie zakonserwowane deski kompletnie w niczym nie ustępują glazurze i rewelacyjnie harmonizują się z każdym wnętrzem. Z tego powodu coraz więcej gospodyń namawia swoich partnerów na taką niebanalną podłogę, a wytwórcy starają się, by klientom nie brakowało pomysłów na frapującą aranżację wnętrz, jak również by żaden Polak nie narzekał na ograniczony wybór.

Comments are closed.