Press "Enter" to skip to content

Podłoga z drewna jako synonim elegancji – zobacz, czy takie rozwiązanie będzie pasowało do twojego domu

Podłoga z drewna jest synonimem piękna, elegancji i dobrego gustu. Szlachetny i prawdziwy materiał jakim jest dąb, uwydatnia styl każdego pokoju, przydając mu ciepły i zarazem ekskluzywny styl. Odpowiednio dobrana deska dębowa uwydatni piękno każdego wnętrza.

Podłoga wykonana z litej deski dębowej jest odporna na zarysowania, oraz wgniecenia- zobacz pod adresem . Podłoga z drewna przynosi uczucie ciepła i luksusu. Przez sporo lat będzie wyglądała atrakcyjnie, pod warunkiem że drewno będzie odpowiednio przystosowane do rodzaju wnętrza, należycie zestawione i konserwowane.

podłoga

Autor: Pegasus PR

Położenie posadzki z drewna to całkiem wartościowa inwestycja. Poniesiony wydatek opłaci się, bowiem taka podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/deska-podlogowa/) przetrwa parę pokoleń. Trzeba jedynie zadbać o nią na co dzień i regularnie przeprowadzać renowacje co parę lat.https://www.aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice (www.aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice)Prawidłowo zabezpieczoną podłogę z drewna jest bardzo łatwo utrzymać w schludności. W praktyce sprzątanie drewnianych desek na podłodze nie wymaga większego nakładu pracy aniżeli w czasie sprzątania paneli PCV, bądź wykładziny. Deska podłogowa to doskonały izolator termiczny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, czy paneli zapewniają one wrażenie przytulności i ciepła, wobec tego bez przeszkód jest możliwość chodzić po nich na boso.

Istnieje dużo gatunków desek na podłogę. Do pomieszczeń mniej używanych nadaje się każdy gatunek drewna. Ze względu na niewielkie nasilenie ruchu możemy wybierać bardziej delikatne gatunki jak brzoza, sosna, czy olcha. Jeżeli decydujemy się na podłogę drewnianą do korytarza, lub holu, to najistotniejszą cechą powinna być twardość. To ona przesądza o trwałości i oddziałuje na wizerunek podłogi po latach eksploatacji.

W punktach bardzo narażonych na uszkodzenia, w salonach i pokojach dziennych niezbędna jest deska podłogowa (przykładowo: ) o najwyższej twardości. Warto pamiętać, żeby meble ochronić podkładkami filcowymi, a pod fotel, albo krzesełko na kółkach podłożyć przejrzystą matę zabezpieczającą, jaka będzie zabezpieczać podłogę przez długie lata.
Jakakolwiek podłoga sporządzona z naturalnego drewna posiada nietuzinkowy wygląd, jest trwała, ciepła i łatwa w utrzymaniu schludności.

Comments are closed.