Press "Enter" to skip to content

Polecane składniki architektoniczne zbudowane z klinkieru

Cegła klinkierowa jest w stu procentach naturalnym wyrobem. Powstają z niej budynki, składniki architektoniczne, kominki i dużo różnych fragmentów. Dzięki komponentom, z jakich jest wytwarzany klinkier, także procesowi obróbki, klinkier ma niezwykle pozytywne cechy. Jest nadzwyczaj trwała, mocna, odporna na wpływ czynników pogodowych. Wspaniale łączy się z innymi półproduktami budowlanymi. Cegła klinkierowa, to arsenał barw, rozmiarów i form, ważne są też wartości estetyczne.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Mury z klinkieru są mocne i zdrowe. Dom z klinkieru ręczy solidność, a jego wygląd jest niezwykle interesujący. Cegła klinkierowa występuje w wielu odmianach kolorystycznych, posiada rozmaitą wielkość i ukształtowanie. Klinkier ma też przeróżną nawierzchnię. Klinkier to dzisiaj jeden z najpopularniejszych budulców, z którego powstają piękne fasady budynków różnych instytucji, obiektów sakralnych, firm, a też coraz to częściej, domów z klinkieru prywatnych (przeczytaj czytaj tutaj). Wielka różnorodność cegły, pozwala na odszukanie czegoś wymarzonego dla każdego użytkownika.

Z klinkieru powstają również cokoły domów, płoty, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a także podłoga na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się także podjazdy i chodniki w ogrodzie. Solidność i walory estetyczne czynią, że klinkier stanowi główny półprodukt budowlany (szerzej tutaj: http://www.eogniwa.pl/produkt/rukcug-wciagarka-reczna-h-f-s-lb-6000kg/), z jakiego wykonuje się ogrodzenia (witryna www). W połączeniu z innymi tworzywami stanowią autentyczne dzieła sztuki. Ponieważ do produkcji cegły wykorzystuje się glinę z wielu punktów i warstw, kolorystyka osobnych partii może się różnić.

Z tego powodu najlepiej kupować od razu stosowną ilość cegieł, żeby dom z klinkieru nie posiadał odmiennych odcieni.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę (www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Klinkier jest dosyć kosztowny w porównaniu z innymi towarami budowlanymi, jednakże dzięki temu, że klinkier nie wymaga remontów, wydatki są porównywalne. Obok niewątpliwych atutów estetycznych, nie trzeba zapomnieć o zaletach praktycznych elewacji klinkierowej. Biorąc pod uwagę zjawisko, że cegła klinkierowa jest wytwarzana z naturalnych składników, mieszkanie w domu z klinkieru jest bardzo zdrowe.

Comments are closed.