Press "Enter" to skip to content

Czym najlepiej ciąć różne materiały? Jakie istnieją najlepsze na to sposoby?

Technologia cięcia wodą jest już chętniej wykorzystywana w różnych branżach. Cięcie strumieniem wody to używanie strumienia wody z dodatkiem drobinek ścierających, jaka za sprawą bardzo wysokiego ciśnienia powoduje przecinanie oraz obrabianie szerokiego asortymentu surowców. Tak więc dzięki temu jesteśmy w stanie przecinać cienkie folie, ale również grube materiały (nawet 200 milimetrowe). Podstawowe plusy tego typu cięcia jest dość niska temperatura cięcia, jak również wysoka dokładność krawędzi cięcia.

woda

Źródło: http://www.morguefile.com/
Tego rodzaju cięcie daje na pewno więcej niż cięcie laserowe albo plazmą, gdyż w przeciwieństwie do takich sposobów na kantach cięcia nie robią się zadziory, które później jesteśmy zmuszeni dodatkowo obrabiać. Sam surowiec natomiast nie odkształca się pod wpływem dużej temperatury, nacisków mechanicznych, jak również za sprawą substancji chemicznych. Następnym plusem technologii cięcia wodą jest dosyć krótki proces wstępny produkcji.

Łącząc ten proces z oprogramowaniem CNC gwarantuje możliwość wykorzystania tej metody dodatkowo w produkcji jednostkowej, oraz produkcji w skali makro. Tego typu technologia jest niezawodna, jeśli mowa o cięciu na przykład metali, szklanych rzeczy lub drewna. Z powodzeniem możemy tak ciąć także inne rzeczy to znaczy tekstylia, wyrobów ceramiczne czy kamienie naturalne.

Chcesz przeglądnąć kolejny tekst na ów zajmujący temat? Więc najedź na łącze tu… (http://abclab.pl/11-kuwety-spektrofotometryczne) i przenieś się do innej witryny, jaką dla Ciebie stworzyliśmy.

Cięcie za pomocą wody jest świetne jeśli chodzi o przecinanie delikatnych materiałów, jak aluminiowe blachy albo cieniutkie szyby. Co istotne, do używania tego typu

cięcie strumieniem wody

Autor: James Mcdermott
Źródło: http://www.flickr.com

techniki nie potrzeba jakichś środków chemicznych, jest w związku z tym przyjazna dla środowiska, co w obecnych czasach jest cenniejsze niż kiedykolwiek. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa ilość różnorakich przedsiębiorstw wykorzystuje taki rodzaj cięcia. Zapewnia to bardzo dużo plusów, których trudno doszukiwać się w dostępnych na rynku technikach. Jak nie jest możliwe, by użyć tego sposobu najkorzystniej wybrać cięcie laserowe. Tak na prawdę jak najczęściej się da powinniśmy korzyscięcie (stal kwasoodporna)tych bardziej bezproblemowych sposobów, a także części i narzędzi. W taki sam sposób kupujmy także najlepsze części składowe, jak na przykład nakrętki nierdzewne, przez to nasza praca stanie się bardziej efektywna.

Comments are closed.