Press "Enter" to skip to content

Użycie dobrych blach mosiężnych

Własności mechaniczne produktów z mosiądzu zależą od składu cynku. Podniesienie jego ilości w mosiądzu przekłada się na trwałość i plastyczność stopu, przy czym najbardziej odpowiednie są produkty z mosiądzu obejmujące 30% cynku.

Wyżej tego progu powiększa się znacząco twardość mosiądzu. W temperaturze ponad 200 °C mosiądze niezwykle szybko zaprzepaszczają własne cechy mechaniczne.
blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha mosiężna charakteryzuje się dobrą skłonnością na obróbki plastyczne na zimno, można je lutować. Obróbka skrawaniem jest utrudniona i zaleca się małe prędkości skrawania. Odporność na korozję jest odpowiednia w większej części otoczeń. Nie nadaje się do wykorzystywania z kwasem octowym, połączeniami amoniaku, kwasu solnego i kwasu azotowego. Blachy mosiężne znajdują wykorzystanie w produkcji wymienników ciepła, podzespołów elektrycznych i części wyciskanych. Technika przeróbki, także zastosowanie stopu cynku z miedzią rozsądzają o rozdziale produktów z mosiądzu na mosiądze przekształcane plastycznie i mosiądze odlewnicze. Wyroby z mosiądzów plastycznych wyprzedawane są najczęściej w formie odkuwek, prętów, profili, drutów, blach, przewodów, taśm, pasów.

Blacha aluminiowa – , tak samo jak płyta aluminiowa, stworzona z wysokogatunkowego tworzywa, znajduje zastosowanie przy rozmaitego rodzaju współczesnych konstrukcjach (szczegółowe informacje) machin, narzędzi i aut.

Płyty aluminiowe zimno i gorąco walcowane, rozmaitych stopów i stanów surowca znajdują dzisiaj użycie w każdych gałęziach przemysłu –
Należyte przewodnictwo termiczne blach aluminiowych, mała spoistość, to cechy inicjujące dziewicze tereny aplikacji dla blach walcowanych.

Comments are closed.