Press "Enter" to skip to content

Który blat wykorzystać?

Wiele lat w domach dominowały blaty wyprodukowane z różnego rodzaju laminatów. Trend ten mimo wszystko odchodzi do lamusa, coraz chętniej wybieramy blaty kamienne. Jakie będą plusy takich blatów? Z jakich gatunków kamieni się je produkuje? Naturalny kamień gości już nie jedynie w ogrodach, lecz także we wnętrzach naszych mieszkań. Szczególnie szybko wszedł on do naszych kuchni.

urządzona kuchnia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie chętniej blaty do mebli kuchennych wyprodukowane są zwłaszcza z naturalnego kamienia. Wśród nich przeważają blaty granitowe. Oferowane blaty granitowe posiadają liczne plusy. Generalnie są niezwykle trwałe – Są uodpornione na zarysowania, wodę i wycieranie. Wykorzystywane są nie jedynie w formie blatów mebli kuchennych, lecz również mebli łazienkowych. Mogą być stosowane na meblach znajdujących się niezwykle blisko gazówki lub płyty elektrycznej.

Ta nowa wiadomość jest niesamowicie atrakcyjna i jeżeli poszukujesz więcej wiadomości na prezentowaną tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Kamień, czyli również granit jest w takim razie elementem całkowicie niepalnym. To skała, która występuje nie jedynie w znanym szarym kolorze. Bezproblemowo można więc dostać blaty w kolorze beżowym, w rozmaitych odcieniach koloru czarnego, a także w kolorze zieleni bądź w błękicie.

blat kuchenny

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Kamień naturalny będzie przeważnie uwzględniany nie tylko do dekoracji, lecz również w budownictwie. Wiele z naturalnych kamieni bogatych jest w węglan wapnia.

Ta solidna oferta (https://www.takaposciel.pl/reczniki-plazowe), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej kwestii, ma podobne informacje na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tu.

Węglan wapnia to składnik dolomitów, koralu i kredy. Węglan wapnia to także budulec kalcytu. W budownictwie często wykorzystuje się wapień. Dzisiaj z wapieni powstają okładziny ścienne na zewnątrz budynków. Chętnie stosują go również rzeźbiarze. Najwięcej skał bogatych w wapień możemy spotkać na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na obszarze Gór Świętokrzyskich oraz na Roztoczu oraz Lubelszczyźnie. Materiał ten niezwykle szybko ulega erozji i wietrzeniu. Przechadzając się po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej spotkamy z pewnością wapienne ostańce, inaczej wzniosłe samotnie skały wapienne, zazwyczaj wyszczególniające się ciekawymi kształtami – WKG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.kapitałowa. Niezwykle znaną samotną skałą wapienną jest Maczuga Herkulesa, jaką możemy obejrzeć w Ojcowskim Parku Narodowym.

Comments are closed.