Press "Enter" to skip to content

Chcesz mieć garaż, ale nie masz pojęcia jaki wybrać? Być może nasz artykuł pomoże ci odpowiednio wybrać

Planujesz postawienie garażu, lecz nie wiesz na co się zdecydować? Tak naprawdę to nad wybudowaniem garażu trzeba już myśleć we wczesnym etapie projektowania domu. Im prędzej zdecydujemy, tym więcej czasu oraz pieniędzy zachowamy w kieszeni. A w konsekwencji, ocalimy trochę nerwów.

garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl
Jakie więc mamy bramy garażowe? Jeden popularniejszych rodzajów to brama rozwieralna (skrzydłowa). To stare rozwiązanie, bardzo podobne z wyglądu do normalnych drzwi. Istnieją jedno – lub dwuskrzydłowe. Rozwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zajmuje sporo miejsca i zawadza podczas parkowania. Powinniśmy więc między garażem a ogrodzeniem zostawić długi podjazd, najlepiej jak będzie to szerokość bramy – ważny link – plus długość samochodu. Mniej miejsca wymagają bramy z dwoma skrzydłami, więc są częściej wybierane.

Kolejnym rodzajem jest brama uchylna (płytowa).

Uważasz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeśli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (http://mastereducator.pl/czy-mozna-uzyczac-wypozyczac-certyfikat-kompetencji-zawodowych/), ponieważ odnosi się do zbliżonej problematyki.

Docelowo stworzona na jeden samochód, ich szerokość nie przekracza z reguły trzech metrów, natomiast wysokość nie więcej niż 2-3 metrów. Istnieją również wrota garażowe o szerokości 4 albo 5 metrów, ale istnieje niewiele firm, które je robią. Czy mamy szansę na taką bramę garażową? Zależnie od tego, który to producent bram garażowych, dobrze jest się zawsze o to spytać. Konstrukcja takich garażowych uchylnych może być płytowa lub ramowa (. Pierwsza, czyli płytowa, jest zrobiona z blachy usztywnionej płaskownikami ze stali. Jej wierzchnia powierzchnia jest zbudowana z ocynkowanej blachy stalowej, która jest powleczona poliestrem. Ramową budowę bramy stanowi stalowa albo drewniana rama. Można ją wypełnić blachą stalową pokrytą poliestrem, deskami drewnianymi, jak i obiciem ze sklejki.

garaż podziemny

Autor: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym rodzajem są bramy zrobione z segmentów (sekcyjne). Najlepsze są dla garaży, z których wyjeżdża się od razu na ulicę. Jest tak, bo podczas otwierania nie wychodzą przed budynek, nie przeszkadzają więc w manewrowaniu pojazdem nawet na podjeździe łukowym. Następny typ – bramy rolowane, są zbudowane z poziomych części dwuściennych, które są napełnione bezfreonową pianką poliuretanową. Złączone są na pełne albo zaczepy z otworami . Brama tego rodzaju otwiera się ze skrzynki zawieszonej bezpośrednio ponad wjazdem do garażu. Tak więc do jej montażu potrzebne jest chociaż 30 cm z szerokości nadproża. Będziemy w stanie je zamontować na dwa sposoby – na zewnątrz, to znaczy przed otworem albo za otworem, czyli w środku. Na bokach otworu należy zostawić trochę miejsca – szerokiego na kilkadziesiąt milimetrów.

Comments are closed.