Press "Enter" to skip to content

Szukamy pracy w Holandii

W jaki sposób szukać zatrudnienia w Holandii? Najlepiej przez uitzendbureau, a więc biura pracy czasowej. To nadzwyczaj popularna forma zatrudnienia w Holandii, jaka cieszy się dużym powodzeniem m.in. pośród naszych rodaków.

Jest to podejście praktyczne dla pracodawców, ponieważ nie muszą oni prowadzić naborów – robi to za nich pośrednik. Mogą również zatrudniać pracowników do wykonania konkretnego projektu, bez nieodzowności bezpośredniego ich zatrudniania. Niestety, znaczy to też, iż mogą w każdej chwili zwolnić pracobiorcę, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji.
Jak szukać pracy? Na początek przemyśl, w której specjalizacji pragniesz wykonywać pracę. Uitzendbureau posiadają w swojej ofercie roboty okazjonalne w przemyśle, branży budowlanej itd. Jednak w Holandii panuje duże zróżnicowanie oferty pracowniczej zależnie od rejonów. Dla przykładu w północnej Holandii działa przemysł (http://www.afg.poznan.pl/) kwiatowy, z kolei w części południowej przeważają uprawy jarzyn, m.in. pomidorów oraz papryki. Poza tym istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników w magazynach sieci supermarketów – szybki transport osób do Holandii. Duże firmy logistyczne w całej Holandii, a w szczególności na wschodzie, jak na przykład DHL, mają ciągle zapotrzebowanie na kierowców podnośników widłowych i osoby trudniące się uzupełnieniem zamówień w magazynach.
przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to bardziej rozpowszechnionym i najskuteczniejszym sposobem szukania pracy jest sieć internetowa. Owo źródło proponuje całą paletę opcji szukania pracy. W internecie znajdziemy bowiem nie tylko serwisy z ofertami pracy, ale też fora dyskusyjne, które mogą okazać się autentyczną kopalnią wiedzy i miejscem wymiany doświadczeń. Dodatkowo w sieci możesz bez trudu znaleźć dane kontaktowe do chlebodawców czy też agencji pośrednictwa. Możemy też wykorzystać internet wbijając do niego busy Holandia – . Kolejną metodą jest poszukiwanie ofert zatrudnienia w prasie – tak krajowej, jak również lokalnej. Wiele gmin dystrybuuje bezpłatne gazety, w których też znajduje się dział z ogłoszeniami. Najsporzej ofert pracy można znaleźć w sobotnich edycjach. Warto wiedzieć, że w bibliotekach jak też w większości kawiarni gazety możemy przeglądać za darmo. Odnajdziesz w nich także ogłoszenia oferujące transport osób do Holandii.

Jeśli poszukujesz pracy przez agencję, najlepiej odwiedzaj ją osobiście.

Zabierz ze sobą dowód osobisty oraz wydrukowane w kilku egzemplarzach Curriculum Vitae.

Jeśli ten tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tutaj oraz ponadto zdobądź więcej informacji (http://www.dynamic-ht.com/PL-pl/), które również są warte zapamiętania.

Nawet jeżeli w danej chwili nie ma pracy dla ciebie, pozostaw swój Curriculum Vitae i poproś o wpisanie twej kandydatury do bazy danych.

Comments are closed.