Press "Enter" to skip to content

Zamawiamy najlepsze płyty szalunkowe oraz rusztowania elewacyjne

Szalowanie to typ szablonu, służącej do nadawania kształtu mieszance z betonu, chwilowa konstrukcja z rozmaitych sortymentów drzewa albo tafli. Płyty powinni być wykonane ze dykty wodoodpornej, wiórów z drewna lub metalu. Deskowanie wykorzystywane jest zazwyczaj przy przeprowadzaniu struktur z betonu albo żelbetowych. Płyta szalunkowa to warstwowa sklejka z wiórów drewnianych, zlepiana dużej jakości klejami fenolowymi, złożona z nieparzystej liczby arkuszy forniru.

arad
Fantastyczną wartością płyty szalunkowej (opis produktu), rozróżniającą ją od rozmaitych produktów drewnopochodnych, jest jej wyjątkowo wielka wytrzymałość na zginanie, co zezwala na swobodę w odstępie dźwigarów i podpór w szalunku.

Gdy do tej cechy dodamy uszlachetnienie powierzchni płyt szalunkowych filmem fenolowym, pozwalającym podwyższyć sposobność wielokrotnego używania tego samego budulca, oraz gładkość uzyskanej nawierzchni, otrzymamy produkt kilkunastokrotnego przeznaczenia nie na jednym, ale na kilku placach budowy. Przygotowanie formy z płyty szalunkowej w której to pozostanie zbudowany detal szkieletu, zwykle komponuje się w miejscu jego wkomponowania. Szalowanie osiąga się z gotowych płyt szalunkowych ze sklejki wodoszczelnej zamocowanych na wytrzymałych metalowych ramach zaprojektowanych w tryb zapewniający splatanie ze sobą pojedynczych elementów.

Rusztowanie elewacyjne (oferta kupna albo wynajmu na stronie: ) do remontu to rusztowania systemowe, których pionowa budowa nośna jest złożona z prefabrykowanych płaskich ram. Ramowa, wytrzymała poprzecznie rama rusztowania elewacyjnego ma istotne pozytywy użytkowe, gwarantujące szybki montaż (polecamy cleo polska uchwyty) i demontaż.Rusztowanie elewacyjne gwarantuje całkowite bezpieczeństwo osobom pracującym na wszystkich kondygnacjach, jak i ludziom, którzy są się blisko rusztowania elewacyjnego.

Zabezpieczenie stanowią pomosty, barierki ochronne , a stosowanie trapów transportowych z drabinami zezwala na prosty i swobodny dojście do każdej kondygnacji.

Spodobał Ci się ten tekst? Jeżeli tak, zgłąb użyteczne zagadnienia, jakie z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule.

Wskutek wdrożenia konstrukcji ramowej, rusztowania elewacyjne są bezproblemowe w obsługiwaniu, przeznaczone do wielokrotnego użytku, bez możności uszkodzenia indywidualnych elementów.

Comments are closed.