Press "Enter" to skip to content

Kiedy musisz zmienić opony? Główne zasady eksploatowania samochodu

Odpowiednia eksploatacja własnego pojazdu oczywiście nie jest tania, o czym wie doskonale właściwie każdy posiadacz własnych czterech kół, jednakże pod żadnym pozorem nie możeszzaniedbywać utrzymywania samochodu w odpowiednim stanie technicznym.

opony Dunlop

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
opony w Cadillac

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Wymiana opon
Przede wszystkim powinieneś pilnować odpowiednich terminów zamiany opon zimowych na letnie i odwrotnie (sprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zwykle jest to najodpowiedniejsze wyjście – jeżeli przykładowo w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada zamarzająca mżawka, bez wątpliwości nie ma najmniejszego sensu zmiany opon. Pamiętaj również, iż opony zawsze muszą spełniać najbardziej wyśrubowane normy – jeżeli poruszasz się na tak zwanych „łysych” oponach, wtedy oczywiście nie masz co liczyć na spokojną jazdę. Dlatego zawsze musisz decydować się na zakup opon wysokiej jakości – aktualnie najbardziej polecane są opony Dunlop, które praktycznie zawsze będą mogły zapewnić Ci najwyższe bezpieczeństwo.
Regularne przeglądy!
Musisz zawsze również zwracać największą uwagę na to, czy Twój pojazd ma aktualne wszystkie przeglądy.więcej info orijen dla psa orijen dla psaChociaż za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zwykle nakładane są kary, niejednokrotnie o nim zapominamy.

Na dodatek na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w swoim samochodzie – zwykle trzeba na to wydać dużo pieniędzy, jednak w takim przypadku będziesz miał praktycznie gwarancję, iż wszystko jest w jak najlepszym porządku – a zdecydowanie bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów w podróży powinno być najważniejsze.

Comments are closed.