Press "Enter" to skip to content

Alby komunijne – dlaczego cieszą się dzisiaj tak dużym zainteresowaniem i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to kategorycznie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci niecierpliwie czekają. Jest to dla nich ważne święto, ponieważ w polskiej tradycji, po uroczystości kościelnej mają miejsce przyjęcia, które współcześnie coraz częściej są naprawdę wystawne oraz przypominają mniejsze wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – podarunki. Rzecz jasna, nie mogą one odgrywać pierwszej roli. Najważniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego powodu, dzisiaj coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, jakie przypominały ubrania Pary Młodej.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienki zazwyczaj były szyte na kołach, szczegółowo zdobione, a niekiedy stawały się także przedmiotem wyścigów pomiędzy rodzicami i dziećmi. Alternatywą dla nich są zdecydowanie skromniejsze alby komunijne (alby dla dziewczynek). Z jakiego powodu odznaczają się one dzisiaj tak dużym zainteresowaniem? Najczęściej ze względu na fakt, że to proste ubranie zapewnia, że na pierwszy plan wysuwa się sam sakrament, a nie strój w którym dziecko będzie występowało. Ma to duże znaczenie. Poza tym, wszystkie alby są takie same, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, różnią się przeważnie drobiazgami, na przykład kolorem naszywek.

W ten sposób, żadne dziecko nie czuje się gorsze bądź lepsze, jako że wszyscy wyglądają tak samo. Wprowadzenie alb stało się dość dobrym pomysłem, jaki szybko zaadaptowały parafie w całej Polsce. Współcześnie wykorzystuje się je powszechnie.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na temat omawiany w niniejszym poście, to wejdź tu kolczyki dla dzieci – na pewno te materiały także Cię zainteresują!

Nie bez znaczenia jest również fakt, że alby są zdecydowanie tańsze niż sukienki lub garnitury. Dla rodziców obciążonych innymi wydatkami, czasami związanymi z przygotowywaniem przyjęcia, nawet

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

gdy jest ono dość skromne, ma to wielkie znaczenie.

Zakup alby nie będzie rujnował ich budżetu. Naturalnie, nie oznacza to, że nie można zademonstrować swojej kreatywności. Rodzice ciągle starają się, by w tym wyjątkowym dniu ich dzieci prezentowały się możliwie jak najlepiej, przykładowo poprzez robienie dziewczynkom fryzur. Niemniej jednakże, zastosowanie alb rzeczywiście ograniczyło komunijne szaleństwo i zniosło podziały pomiędzy dziećmi.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz oraz zbadaj praktyczne informacje – wciągną Cię całkowicie.

Alby poza tym są bardzo ładnym strojem, który podkreśla niewinność dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, z tego powodu są naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Comments are closed.