Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju wady i zalety posiadają dachówki ceramiczne? Jaki okres gwarancji na tego typu pokrycie najczęściej obowiązuje?

Osoby, jakie mają w planach zmianę poszycia dachu, z pewnością myślą nad wadami i zaletami najróżniejszych możliwości. Jest to temat istotny, bo ma kluczowy wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Jakie trzeba wymienić wady oraz zalety dachówek ceramicznych?

Niewątpliwą zaletą dachówek ceramicznych jest ich trwałość. W teorii mają one przetrwać około stu lat, jednak często i po tym czasie pełnią one swoją rolę doskonale. Nawet gdy dojdzie do uszkodzeń kilku dachówek, można wymienić je bez problemu. Nie musimy zatem jak w przypadku elementów o większych powierzchniach, naprawiać sporej wielkości płaszczyzny, co z pewnością obniża koszty naprawy. Kolejnym istotnym plusem jest bez wątpienia długa gwarancja. Jest to jakby potwierdzenie dużej trwałości takiego pokrycia dachowego. Producenci chcąc zapewnić o doskonałej jakości swoich produktów, dają gwarancje na trzydzieści a nawet na pięćdziesiąt lat.

Sporym plusem dachówki ceramicznej jest niewątpliwie jej estetyczny wygląd. Obecnie wybór kolorów oraz kształtów jest tak duży, że znajdziemy coś idealnego. Oprócz tego warto pomyśleć nad dachówką z powłoką z glazury, która ładnie się błyszczy, a do tego dłużej nie obrasta mchem. Trzeba wiedzieć, iż dachówka ceramiczna da nam dobrą wentylację domu. Przepuszcza ona powietrze, a zarazem świetnie chroni ona przed deszczem i śniegiem. Oprócz tego świetnie tłumi dźwięki z zewnątrz, dlatego dom zdaje się być bardziej cichy. Więcej wiedzy pozyskasz pod linkiem

Czerwony dach

Autor: Fama PR
Źródło: Fama PR
Jednak niestety nie należy ona do najtańszych pokryć dachowych. Dlatego, gdy interesuje nas dachówka ceramiczna cennik musimy przejrzeć na wstępie, by wiedzieć jakich wydatków się spodziewać. Poza tym warto wybrać profesjonalną wycenę, by otrzymać dokładny koszt nim podejmiemy decyzję o zakupie. Tego typu osoba wyceni dokładnie nie tylko koszt metra kwadratowego dachówek, lecz też koszt większych elementów, jak choćby dachówek wentylacyjnych, które w dużym stopniu podrażają całą inwestycję.

Zaintrygował Cię nagłówek tego tekstu? Koniecznie sprawdź link, tam są zamieszczone jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę trzeba to przeczytać.

Następny minus to waga takiej dachówki. Trzeba sprawdzić dokładnie czy więźba dachowa podoła ciężarowi, który potrafi wynosić nawet do 75 kilogramów obciążenia na metrze.

Przy zakładaniu takiego poszycia pamiętajmy by użyć membrany dachowe. Jest to świetna ochrona termoizolacyjna, jaka ochroni również przed zawilgoceniem. A musimy wiedzieć, iż zawilgocony dach to większa strata ciepła.

Comments are closed.