Press "Enter" to skip to content

Zakupujesz lokal mieszkalny od dewelopera? Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę!

Jeśli planujesz przeprowadzić się do nowych czterech kątów, które zakupisz na rynku pierwotnym, miej na uwadze kilka ważnych kwestii. Chodzi o to, by zredukować możliwe ryzyko.

mieszkania, nieruchomości

Źródło: pixabay.com
Nabycie czterech kątów to bez wątpienia duża, życiowa inwestycja. Na pewno przeglądasz Internet w poszukiwaniu ogłoszenia, które spełni twoje oczekiwania i wymagania, wpisując wyrażenia typu „mieszkania Wrocław”, „mieszkania na warszawskim Bemowie” czy „mieszkania w Gdańsku”. Internet jest bez dwóch zdań doskonałym źródłem informacji w tej kwestii. Trzeba wiedzieć, że do wyboru mamy liczne strony, na których ukazywane są określone ogłoszenia. Mamy możliwość ustawienia określonych kryteriów, by spełniały nasze wymagania, przykładem będzie cena, metraż.
Jeśli naszą uwagę przykuje ogłoszenie, które spełnia nasze oczekiwania, czyli ustaliliśmy, że interesują nas mieszkania na warszawskim Bemowie czy gdańskich Aniołkach, wypada upewnić się, czy lokalizacja nieruchomości jest korzystna- . Powinniśmy rozważyć, co musi znaleźć się w okolicy. Jeśli masz małe dzieci, rewelacyjnie jeśli za rogiem znajdzie się przedszkole, szkoła. Niektórzy chcieliby korzystać z pobliskiego klubu fitness, basenu. Niektórzy nie wyobrażają sobie, żeby w okolicy nie było supermarketu, sklepu osiedlowego czy piekarni bądź gabinetu kosmetycznego. Nie bez znaczenia pozostają przystanki komunikacji miejskiej, ich bliskość może istotnie ułatwić życie.

budynki, budowle

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Upewnijmy się, że lokal jest dobrze skomunikowany z istotnymi miejscami w mieście.

Jeżeli przypuszczasz, że ta porada może być Twoim zdaniem za krótka, to zamieszczony tu (https://www.zleceniomat.pl/budowa-domu) materiał zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz.

Kolejnym etapem będzie rozmowa z deweloperem oraz podpisanie z nim umowy. Przedtem, dobrze jest sprawdzić opinie na ten danego inwestora. Popytajmy znajomych, przyjaciół lub poczytajmy opinie widniejące w Internecie. Podkreślenia wymaga sprawa, że umowa z deweloperem musi obejmować szczegółowe informacje dotyczące inwestycji. Szczegółowe plany dołączone do umowy są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu, w czasie prac będziemy mieli możliwość sprawdzenia, czy wszystko odbywa się tak, jak zostało ustalone. Umowa przedwstępna, jak stanowi prawo, zawierana jest w formie aktu notarialnego.

Comments are closed.