Press "Enter" to skip to content

Łazienka stanowi kameralne i wyjątkowo intymne miejsce w domu

Łazienka niezwykle często jest postrzegana jako ulubione miejsce w mieszkaniu. Są ku temu znaczące przesłanki. To w łazience, po męczącym dniu, możemy doznać wyjątkowego wytchnienia. Kuchnia jest sercem domu, salon towarzyską oazą, w sypialni spędzamy jedną trzecią swojego życia, natomiast łazienka – to bez wątpienia najbardziej intymne pomieszczenie i prawdziwe królestwo relaksu. Jak tu nie kochać łazienki? Długa, odprężająca kąpiel w wannie najczęściej działa cuda. Czy to nie oznacza przypadkiem, iż łazienka z prysznicem to błąd? Czy mniejsze pomieszczenia, w których wanna po prostu nie miałaby szansy się zmieścić stanowią gorszą kategorię? Z całą pewnością nie.

łazienka z prysznicem

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie również łazienka (kliknij i sprawdź koniecznie) z prysznicem może dobrze odgrywać funkcję małego domowego SPA. Aczkolwiek, jak podpowiadają architekci, urządzanie łazienki jest zawsze procesem wielofazowym. Oprócz indywidualnych zachcianek musi także zawierać pewne elementy, związane bezpośrednio ze swoim kluczowym zadaniem. Czy zdecydujemy się na wannę, czy też będzie to łazienka z prysznicem – decyzja zależy zwykle od paru czynników. Możliwości przestrzenne, liczba lokatorów, ich upodobania, styl życia, obecność dzieci, i wiele innych, często odpowiadają rezultatowi, jaki akceptujemy.

Mnóstwo osób decyduje się na natrysk nie przemyślawszy uprzednio tej decyzji. Z czasem wychodzi na to, iż łazienka z prysznicem wcale nie była koniecznością. Należy jednakże być ostrożnym, aby nie zatracić estetyki oraz symetrii tego ważnego miejsca w domu. Ze względu na to, w małych pomieszczeniach lepiej nie stosować masywnych urządzeń sanitarnych i płytek o dużych rozmiarach. Jeśli jednak już się na to decydujemy, wiele może zmienić prawidłowe oświetlenie wnętrza. Na rynku jest cała masa innowacyjnych produktów, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń i nie utrudniają swobodnego poruszania się po łazience. Nawet najmniejszą łazienkę da się przekształcić w niezwykle komfortową.

Jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji – wanna bądź prysznic, należy postawić sobie pytanie, czy nie ma możliwości pogodzić tych dwóch aspektów. Rozwiązań jest wiele. Łazienka z prysznicem wcale nie zaprzepaszcza szansy na posiadanie wanny. Natomiast jeżeli obawiamy się o przestronność wnętrza, można zastosować odpowiedni szklany panel. W takiej sytuacji, przy każdej potrzebie wanna będzie mogła być przekształcana w natrysk. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych przyzwyczajeń oraz preferencji mieszkańców.

Comments are closed.