Press "Enter" to skip to content

Czym są bojlery ze stali nierdzewnej i do czego są one stosowane w lokum?

Pragniesz posiadać w mieszkaniu lub w przedsiębiorstwie przyjazne środowisku rozwiązanie? Postaw na zbiorniki ze stali nierdzewnej. Nowe rodzaje umożliwią Ci skorzystanie z ciepłej wody i pozwolą na oszczędność.

Jedną z szczególnie popularnych, nowych, ekologicznych oraz szeroko wykorzystywanych typów wymienników ciepłej wody użytkowej jest właśnie ta wykonana ze stali nierdzewnej.

bojler

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie takiego trwałego materiału w urządzeniach jakim są bojlery ze stali nierdzewnej zapewnia przede wszystkim ochronę przed korozją, a także zapewnia długą (nawet kilkuletnią) eksploatację – więcej na Kolejną korzyścią wymienników ze stali nierdzewnej jest ich stosunkowo niezwykle krótki czas nagrzewania a także wysoka wydajność. Stal nierdzewna jest dodatkowo niezmiernie wydajnym materiałem o wielce jednolitej powierzchni, co zapobiega niewłaściwemu odkładaniu się różnorodnego rodzaju substancji, które to sprzyjają rozwijaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym np.

Nie zwlekaj – jeśli podoba Ci się nasz artykuł, to do sprawdzenia są też inne wątki na stronie, która znajduje się pod podanym linkiem.

bakterii legionella. Woda pozyskana z takiego zbiornika ze stali nierdzewnej wyklucza zatem jakichkolwiek skażeń. Dlatego więc przyjazne środowisku ogrzewacze wody ze stali nierdzewnej spotykają się z niesamowicie wielką aprobatą ze strony szpitali oraz różnorodnego typu centrów zdrowotnych. Gdy zakupujemy bojlery ze stali nierdzewnej obecność anody magnetycznej staje się wówczas niepotrzebna, ponieważ rdza na wewnętrznej a także zewnętrznej powierzchni zbiornika nie odkłada się już przez długi czas.

Zanim jednak uczynimy zakupu bojlera, na początku powinno dokładnie skalkulować jak wielkie jest nasze zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Żeby nabytek ten był bardzo trafiony, a bojler wybrany możliwie najbardziej optymalnie, potrzeba brać pod uwagę następujące elementy: wielość punktów z których to brana będzie woda, wielość mieszkańców domu, a także przyzwyczajenia osób korzystających z ciepłej wody, itp. Nie bez wielkiego znaczenia pozostaje do tego dobór odpowiedniego zasobnika ciepła o odpowiedniej pojemności. Dlatego niepomiernie istotnym czynnikiem jest to, aby dobrany bojler był takiej właściwej wielkości, aby w zupełności wystarczał na podgrzanie wystarczającej wielości wody na dane pomieszczenie mieszkalne. Niewłaściwie i nieprofesjonalnie wybrany bojler może nas zatem kosztować np. niedogrzaną wodę, nerwy i prawdopodobnie kolejny drogi wydatek.

Istotnym przedmiotem w każdym mieszkaniu jest do tego wymiennik CWU ze stali nierdzewnej – . To różnozadaniowy, rozbudowany typ solarny, dający pokaźne sposobności zastosowania oraz dystrybucji ciepła. Zasadnicze zadanie tego zbiornika to przygotowanie ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Wymiennik CWU ze stali nierdzewnej ma jednak dużo obszerniejszy potencjał. Konstrukcja tego urządzenia umożliwia na zaprojektowanie nowoczesnego systemu wspomagającego centralne ogrzewania lub ogrzewanie podłogowe. Wygenerowane w ten sposób pieniądze już na stałe powiększą zatem domowy budżet.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie nowy artykuł – a tam ciekawa kwestia (http://bioanalytic.com.pl/partnerzy/elektrochemia/) na podobny temat. Przejrzyj go obowiązkowo i życzymy owocnej lektury.

Wymiennik to także uniwersalna możliwość podłączenia innych źródeł ciepła np.: kotła grzewczego, pompy ciepła albo kominka z płaszczem wodnym.

Taki sprzęt to bezpieczeństwo pracy i trwałość instalacji dzięki wysokiej jakości surowcom, a także zaoszczędzenie na ogrzewaniu gorącej wody użytkowej, centralnym ogrzewaniu, ogrzewaniu niskotemperaturowym, np. ściennym lub podłogowym. Dodatkowo, opcja zainstalowania paru źródeł ciepła: wybranego typu kotła i pieca, pompy ciepła, komina z płaszczem wodnym oraz największe możliwości wykorzystania i dystrybucji ciepła.

Comments are closed.