Press "Enter" to skip to content

Cięcie blach metodą plazmową to przyszłość tego rodzaju obróbki

Chociaż może nie zdajesz sobie z tego sprawy, zazwyczaj ze zwykłej blachy zrobionych jest mnóstwo przeróżnych otaczających nas rzeczy. Na dodatek w różnego rodzaju zakładach blacharskich można wykonać praktycznie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Wówczas musimy jednak zadbać o wybranie odpowiedniego rodzaju blachy – zwykle bowiem różnią się one składem, grubością lub sposobem ich wyprodukowania.

plazmowe cięcie blach

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Od tego, jaką blachę konkretnie wybierzemy, zależy głównie dalszy sposób obróbki wybranego przez nas materiału. Jeśli wybierzesz na przykład blachy trudnościeralne, zazwyczaj będzie trzeba je obrabiać w zupełnie inny sposób niż cienkie blachy, które właściwie same wyginają się w rękach. Blachy – super blachy czarne- aner.com.pl/prod/blachy-powlekane – trudnościeralne zazwyczaj są bardzo grube i ich zwykła obróbka praktycznie nie wchodzi w grę. Jeżeli nie wiesz, o jakich dokładnie blachach mowa, wtedy możemy Ci podpowiedzieć, że z tego typu blach robi się zazwyczaj na przykład lemiesze – teraz już bez wątpliwości zdajesz sobie sprawę z tego, jak gruba jest to blacha (Stal-Hurt). Zatem w wypadku tego rodzaju blach konieczne jest plazmowe cięcie blach. To nowoczesna metoda, która świetnie sprawdza się w wypadku tak grubych blach. Zazwyczaj jest niezwykle ceniona, bo dzięki niej dopuszczalne jest przycięcie blachy właściwie z dokładnością co do jednego milimetra – standardowe metody obróbki blach praktycznie nigdy nie dadzą tak dużej dokładności. Jeżeli zależy Ci zatem na idealnym przycięciu blachy, wtedy plazmowe cięcie (stal kwasoodporna) blach niewątpliwie sprawdzi się najlepiej. Jak to właściwie działa? Zazwyczaj wykorzystuje się do obróbki blach za pośrednictwem tej metody w ten sposób, że cienka wiązka plazmy rozgrzewana jest do niezwykle wysokiej temperatury – wtedy lekko roztapia część blachy, na którą jest nakierowana i dzięki temu możesz ją przeciąć w dowolnym miejscu z dokładnością do każdego milimetra. Taki typ obróbki blach jest z pewnością niezwykle przydatny właściwie we wszystkich gałęziach przemysłu, nie tylko gdy chodzi o lemiesze. Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak zaawansowane technologie wykorzystywane są do takich pozornie łatwych czynności (użyteczny link).

Jeżeli zatem zdecydujesz się na zamawianie jakiejś indywidualnej rzeczy zrobione z blachy, najpierw na pewno powinieneś porozmawiać długo z osobą, która będzie wykonywać Twoje zamówienie. Zależnie od Twoich oczekiwań musicie wybrać właściwy rodzaj blachy o potrzebnych parametrach, a na dodatek ustalić, jaki sposób zostanie wykorzystany do jej obrabiania.

Comments are closed.