Press "Enter" to skip to content

Jaką pełnią rolę opakowania w handlu, jakie są najczęściej używane materiały do ich produkcji.

Opakowania są nieodłącznym elementem wielu towarów i spełniają ogromnie zróżnicowaną rolę. Bardzo ważna jest rola ochronna – przy pomocy opakowań produkty są chronione przez czynnikami zewnętrznymi, zepsuciem towaru czy zwyczajnie rozlaniem albo rozsypaniem. Jednocześnie takie zewnętrzne opakowania podnoszą estetykę produktu i zachęcają do jego kupna. W szczególności będzie to dotyczyć produktów spożywczych, w których kolorowe torebki czy pudełka spełniają niezwykle ważne zadanie w całym procesie sprzedaży. Kolejną bardzo ważną funkcją opakowań jest ochrona przed różnymi uszkodzeniami w magazynowaniu oraz transporcie. Tu sam opakowanie nie musi być wcale ładne, lecz na pewno odpowiednio wytrzymałe. Często opakowania projektowane są w taki sposób, żeby towary dało się w wygodny sposób przewozić. Stosuje się do tego przykładowo palety, i wtedy muszą one pasować do wymiarów tej palety po ułożeniu w rzędy. Do przewozu wykorzystuje się też rozmaite skrzynie, pudła i kartony, a także worki o różnych wielkościach.

etykieta-1
Opakowania wytwarzane są z rozmaitych materiałów, każdy z nich cechuje się innymi parametrami i właściwościami. Przeważnie stosowane materiały opakowaniowe to folie, papier, tkaniny, drewno i szkło. Z drewna robi się różnego rodzaju pudła i skrzynie, w których można bezpiecznie przewozić przedmioty wrażliwe na różne uszkodzenia. Przemysł żywnościowy z kolei przeważnie wykorzystuje różne rodzaje folii i papier – najlepsze materiały opakowaniowe.

Interesuje Cię, jakie były autorskie źródła? Zatem chcę namówić Cię, żebyś zalogował się na moją świeżą stronę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Z papieru robi się małe i duże kartony oraz pudełka, z kolei folia (zobacz taśma termokurczliwa) to wszystkie worki i torebki, w których znajdują się sypkie rzeczy. W przypadku napojów jeszcze do niedawna królowało szkło, jednak obecnie coraz częściej używane są plastikowe butelki. Za to przy paletach oraz opakowaniach zbiorczych stosowane są najczęściej różne odmiany folii oraz wszelakie tektury.

Połączenie tych dwóch surowców daje niezwykle trwałą i bezpieczną ochronę. W przypadku materiałów sypkich, wymagających dostępu do powietrza świetnie sprawdzają się najróżniejsze torebki i worki wykonane z materiałów.

Comments are closed.