Press "Enter" to skip to content

Pomiary drgań oraz wibroizolacja

Wibroizolatory są to elementy maszynowe, jakie służą do dokładnej izolacji fragmentów mechanicznych przed wibracjami, jakie nierzadko zachodzą w machinach. Wibracje są następstwem pracy motorów, przekładni, a także modułów mechanicznych a także wałów.

innowacje

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wibroizolatorom istnieje możliwość rozdzielenia części, jakie są nadzwyczaj czułe na zachodzenie wibracji, takich jak wszelkiego typu elementy elektroniczne, czujniki lub też regulatory. Co więcej, dzięki wibroizolatorom można stosownie zabezpieczyć całe maszynerie, łącznie z korpusami, osadzając je na stopach z wibroizolatorami – Elementy antywibracyjne. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć maszynę w chwili, kiedy narażona jest ona na wibracje podłogi.

sprężyna

Autor: antekone
Źródło: http://www.flickr.com

Wibroizolatory sprężynowe mogą zostać dobrane zarówno dla niewielkich jak także ogromnych maszyn generujących obciążenia dynamiczne. W ofertach sklepów są wibroizolatory sprężynowe z tłumikami wiskotycznymi oraz wibroizolatory z gumy. Wibroizolacja służy także do zabezpieczenia czułych aparatów pomiarowych przed wibracjami wytwarzanymi we wnętrzach przemysłowych (tak zwana wibroizolacja przemieszczeniowa).

Wibroizolacja maszyn to zagadnienie kluczowe dla żywotności narzędzi narażonych na wibracje. Drgania to wariant wibracji akustycznych o niskiej częstości, jakie rozprzestrzeniają się w stałych ośrodkach. W wielu maszynach a także narzędziach wibracje są elementem spełnianych funkcji, np. przesuwania wibracyjnego, gęstnienia materiałów, obróbki powierzchni, izolacji, czy badań jakościowych.

Czyżby nasz wpis zainteresował Cię tak bardzo, że chcesz zapoznać się z następnym? To świetnie. Więc tu kliknij i sprawdź więcej postów.

Wibracje są jednak najczęściej elementem niepożądanym, stanowiącym rezultat uboczny roboty machin albo ich podzespołów.

Czy szukasz na stronie (https://www.gastrocentrum.pl/kuchnia/obrobka-termiczna/grille-gastronomiczne/elektryczne) czegoś wyjątkowo ciekawego? Namawiamy więc do następnego wpisu. Trzeba tylko kliknąć w podany link.

Niewytłumione drgania mogą powodować zmniejszenie trwałości jak też niezawodności sprzętu.

Comments are closed.