Press "Enter" to skip to content

Pokój jadalny w stylu rustykalnym – jakie detale warto użyć?

Ostatnimi czasy na topie jest rustykalny styl dekoracyjny. Można go użyć w prawie każdym pomieszczeniu – czy to w sypialni czy łazience.

Jadalnia utrzymana w tym właśnie stylu może stanowić przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną na wspólnych posiłkach czy pogawędkach.

szablony

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy nabyć rustykalne, a przy tym modne dekoracje do jadalni, najważniejszą kwestię tworzy stół razem z kompletem właściwych krzeseł. Styl rustykalny ubóstwia drewno, dlatego właśnie najlepiej jest nabyć stół wytworzony właśnie z tego tworzywa. Dzięki temu zyskamy również pewność, że produkt ten będzie nam służyć przez długie lata czas – drewno stanowi szczególnie mocny materiał, który nie niszczy się z biegiem czasu.
Inne modne dekoracje do jadalni, w które dobrze jest się wyposażyć stanowią rustykalne firanki, zdobione fantazyjnymi printami. Styl ten kocha w szczególności wyraziste wzory w stonowanej kolorystyce. Kropki, paski, kwiatki – wszystko jest dozwolone. Istotne jest tylko to, żeby wzór był dość duży i rzucał się w oczy.
Styl rustykalny doskonale uzupełnią też niewielkie obrazki, nawiązujące luźno do kuchennej tematyki.

Niesamowicie ekscytuje Cię rozpatrywana w tym miejscu problematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne informacje (https://sklepbdkoncept.pl/armatura-czasowa/).

Możemy zastosować martwą naturę lub ryciny przedstawiające ludzi w czasie jedzenia – wszystko jest zależne od naszego gustu.

Istotne jest jednakże, by obrazy były również utrzymane w stonowanej, niezbyt ostrej kolorystyce. Ciekawą opcją jest także powieszenie na ścianie rustykalnego lustra w ciężkiej ramie. Dodatkowo zatroszczy się ono o to, by optycznie powiększyć pomieszczenie o małej powierzchni – same plusy!

Comments are closed.