Press "Enter" to skip to content

Finansowanie społecznościowe to znakomity sposób, aby uzyskać pieniądze na realizację swojego projektu

Dużo świetnych projektów jest aktualnie finansowanych przez zwykłych ludzi. Zbieranie gotówki na swoje pomysły w kampaniach społecznościowych jest wyjątkowo popularne.

fotogram - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Daje to sposobność zaistnienia bardzo wielu utalentowanym osobom, którym brakuje pieniędzy na zrealizowanie własnych pomysłów.
Naturalnie najpopularniejszymi platformami do zbierania pieniędzy są obecnie Kickstarter oraz Indiegogo polska wersja tych stron to Wspieram.to i jest świetnym miejscem, żeby pokazać własny pomysł (wspieram.to).

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju wpisu – on również jest godny uwagi.

Nieważne czy mamy ochotę stworzyć grę komputerową, wyprodukować innowacyjne urządzenie czy przykładowo pragniemy pomóc chorej osobie – finansowanie społecznościowe jest aktualnie świetną metodą, by to zrobić. Jeśli mamy rewelacyjny pomysł, to musimy go odpowiednio zaprezentować i przekonać internautów, iż opłaca się w niego zainwestować. Trzeba także ustalić, ile dokładnie chcemy otrzymać pieniędzy i jak dużo czasu zajmie nam realizacja projektu.

Należy mieć w pamięci, iż finansowanie społecznościowe też wiąże się z rzetelnością. Jeżeli zbierzemy pieniądze i nie spełnimy obietnic, to możemy mieć pewność, iż w przyszłości nikt nam już nie zaufa. Jeśli jesteśmy osobą, która pragnie wesprzeć pomysły innych, to dobrze będzie obejrzeć najnowsze pomysły na Kickstarterze oraz Indiegogo polska wersja tych platform również jest bardzo dobra, a zatem dobrze będzie wejść i tam (zobacz co znalazłem).

Crowdfunding jest bardzo skuteczną metodą, jeżeli idzie o realizowanie ciekawych projektów. Mnóstwo ludzi ma wyjątkowo dobre pomysły, ale nie posiadają oni pieniędzy – takie kampanie są zatem najlepszym sposobem na to, by marzenia stały się realne.

Comments are closed.