Press "Enter" to skip to content

Który kominek do domu wybrać? Porady

Nieomal każdy z nas marzy o własnym malutkim domu z ciepłym kominkiem w salonie. Niezwykle często śnienia te się realizują, przychodzi jednakże dylemat, który kominek wybrać? Czym się inspirować analizując oferty? Z jakiego materiału ma zostać zbudowany kominek? Postaram się zaprezentować państwu nieco przydatnych sugestii.

Jakie jest najlepsze miejsce do zainstalowania paleniska? Rozplanowując miejsce kominka, trzeba się liczyć z tym, że potrzebuje on dużej nawierzchni mieszkania.

Zaciekawił Cię nasz wątek? Więc najedź na link (http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyny-do-sitodruku-daab/) i rozkoszuj się następnymi tekstami. W razie jakiś wahań – zwróć się do nas.

Wszystko zależy od tego, którą moc wybierzemy, jeśli o większej sile może być to nawet 1m2. Jeżeli nie chcemy utracić tak wiele powierzchni mieszkalnej, dobrym podejściem będzie zainstalowanie paleniska w dziennym pokoju. Jeśli wyselekcjonowaliśmy już punkt w jakim będzie znajdował się kominek wejdz należy zaplanować miejsce na dodatki niezbędne do jego należytej obsługi tak jak dla przykładu pogrzebacze, czyszczaki lub pawlacz na drewno. Jeśli posiadamy drewnianą posadzkę, przynależy pamiętać, że miejsce w sąsiedztwie kominka musi być zakończone specjalnym niezapalnym materiałem (dla przykładu płytki ceramiczne). Chcąc zakamuflować kanały powietrzne można skorzystać z systemu sufitów podwieszanych.

biuro nieruchomości

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Co zakupić? Kominek gazowy, tradycyjny czy też elektryczny? Owo pytanie wymierza sobie wielu z nas, zwłaszcza teraz, kiedy oprócz palenisk tradycyjnych na paliwo stałe mamy możność zamontowania kominka na gaz albo energię elektryczną.
Takie wyjście jest szczególnie trafne gdyż nie musimy martwić się o opał czy oczyszczanie (porównaj kraty schodkowe w asortymencie Mar Agency) kominka. Świetnym wyjściem jest zabudowa kominek /sp + tlo, tzw. kominek z wodnym płaszczem który ogrzewa nam też wodę do kąpieli.

Comments are closed.