Press "Enter" to skip to content

Asfalt to nie tylko budulec do tworzenia jezdni

Ten artykuł na skutek swej unikatowości służy nie tylko do budowy lub konserwacji traktów, jak nam się to zazwyczaj wydaje.
Asfalty przemysłowe mają swe wielkie przeznaczenie w wielu dziedzinach gospodarki.

branża

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Ten budulec powstaje przede wszystkim, jako jeden z dodatkowych wyrobów w czasie przerobu ropy naftowej. Asfalty, choć z rzadka, osiągane są w sposób naturalny.
Ich wytrzymałość i elastyczność sprawia, że bardzo chętnie stosowane są jako pierwszorzędny izolator. Wszelkie hydroizolacje bardzo chętnie stosują ten towar. Asfalty przemysłowe cechują się także niebywałymi cechami uszczelniającymi (Więcej).

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej recykling szkla dokładniejszych informacji dotyczących prezentowanego tu tekstu. Z pewnością jest on bardzo emocjonujący.

Dzięki takim niezwykłym cechom znalazł więc powszechne zastosowanie w tworzeniu wielu wodoodpornych membran. Uszczelnianie wielu zbiorników na wodę oraz zbiorników na śmieci, to kolejnych wzorcowy wręcz sposób wykorzystania asfaltu. Także różnego rodzaju wykładziny przemysłowe, to też dziedzina przemysłu, w której asfalty przemysłowe od lat są chętnie wykorzystywane. Papy, a więc pokrycia dachowe, od niepamiętnych czasów, to dość znany sposób wykorzystania tego produktu. Asfalty cechuję się temperaturą łamliwości na poziomie ok. -10 st. C.

Ten składnik posiada swoje duże zastosowanie też w innych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja papieru.
asfalty przemysłowe

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Duża ilość farb i lakierów, też nie mogłoby powstać bez domieszki asfaltu.

Dość rzadko przytacza się fakt, że izolacje przewodów telekomunikacyjnych, też stosują (rozwinięcie zagadnienia – polub nasz profil http://grupapartner.pl/) ten produkt.
Jak widać, ten materiał, jest szeroko popularny produktem w wielu dziedzinach gospodarki.

Comments are closed.