Press "Enter" to skip to content

Jakim sposobem urządzić niewielką łazienkę?

Posiadasz małą umywalnię i nie wiesz, jakim sposobem ją urządzić? Spokojnie. Zdaniem stylistów nie ma powierzchni, której nie dałoby się interesująco i funkcjonalnie zaaranżować.
Choć każdy prawdopodobnie pragnąłby mieć własny prywatny pokój kąpielowy wielkości garsoniery, to jak się nie ma, co się kocha, to się kocha, co się posiada.

szuflady ze śrubami

Autor: kense
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
towar

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
I zupełnie nie musi to znaczyć, iż się lubi coś szpetnego. Co jednak uczynić, gdy potrzebujemy na 4 metrach zmieścić i wannę, i prysznic, i do tego wcisnąć pralkę? Niewielka przestrzeń to faktycznie aranżacyjne wyzwanie. Nastręcza sporej wyobraźni, ale i wiedzy z zakresu „magii dekoratorskiej”. Na szczęście jest parę trików optycznych, które sprawią, że nawet malutka umywalnia wyda się sporo większa. Barwa. Tu kwestia jest właściwie oczywista: malutkim powierzchniom lepiej będzie w jasnym. Białość, błękity, – ogólnie wszelakie chłodne zabarwienia wywołają wrażenie, że mury „oddalą się od siebie”, a przez to przestrzeń się powiększy. W czasie wyboru łazienkowych kafli pamiętajcie także o tym, aby nie były matowe, tylko z lekkim poblaskiem – w małej łazience wszystko, co będzie odbijało światło, jest jak najbardziej korzystne. Warto więc zakupić jasne kafelki czy płyty marmurowe, lśniącą armaturę, metalowe wieszaki. Ma je w swej ofercie prawie każdy salon łazienek (dodaj serwis do stron zaufanych) – przenieś mnie do strony – – salon łazienek. Jeśli chcielibyście mieć koniecznie jakiś wzorek na posadzce, najlepiej, jeżeli będzie to karo – wizualnie rozszerzy posadzkę.

Na ścianę wskazane jest wybierać natomiast desenie poziome.
Zwierciadło. Najlepiej wielkie – może być nad wanną albo wręcz na całej ścianie. Warto uplanować je vis-a-vis drzwi wejściowych.

Comments are closed.