Press "Enter" to skip to content

Zwykłe spięcie w instalacji. Czy możemy je bagatelizować?

Kiedy budujemy dom, lub przeprowadzamy remont domu albo mieszkania, zazwyczaj wykorzystujemy usługi fachowców, którzy przecież znają się na tym co robią, ale efekty prac są, być może nie zwykle zupełnie rozbieżne od zaplanowanych.

Zwłaszcza niełatwe jest wykonanie właściwej sieci elektrycznej.
styczniki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Polecani przez rodzinę „fachowcy”, jacy sami zbudowali swój dom od fundamentów aż po dach, sławne „złote rączki” – oni często wykonywali wszystko sposobem prób i błędów. Korzystanie z takich usług jest zwykle efektem naszej lekkomyślności, jakiej najczęściej później żałujemy. Popularną awarią jest krótkie spięcie w sieci elektrycznej, które jest na tyle częste, że póki sami nie zostaniemy porażeni prądem lub nie dojdzie do samozapłonu kontaktów, nic sobie z takiej sytuacji nie robimy.naciśnij tu kosmetyki profesjonalne kosmetyki profesjonalnePrzestajemy jedynie używać tego konaktu, z tego powodu że jest niebezpieczny. Z powodu takich sytuacji, firma Eaton wprowadziła urządzenie, jakie pozwala na wczesne wykrywanie spięcia w sieci elektrycznej – tylko elektro-pol. Mała skrzyneczka ma za zadanie wykrycie wzorca o wysokiej częstotliwości, zanim spowodowane przezeń zwarcie łukowe spowoduje odłączenie głównego bezpiecznika, to jest automatycznie wyłącza obwód, w którym dochodzi do spięcia. Styczniki są najczęściej wykorzystywane w przemyśle, by zmaksymalizować bezpieczną pracę urządzeń przemysłowych. Te niewielkie pudełka możemy zobaczyć przymocowane tuż obok silników elektrycznych maszyn.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.sklep.labempire.com.pl/5-ml,2,12151), która także Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tutaj problematyce.

Pozwalają one na podłączenie do nich głównych obwodów elektrycznych fabryki, gdyż są wytrzymałe na duże napięcia oraz natężenia prądu – polecane styczniki.

Urządzenie firmy Eaton w naszych domach ma za zadanie wczesne odnalezienie zwarcia, jakie mogłoby doprowadzić nawet do zapalenia się instalacji. Warto zaopatrzyć w to urządzenie, jeśli korzystaliśmy z usług domorosłych znawców.

Comments are closed.