Press "Enter" to skip to content

Wełna parzona, a owcza skóra gotowana – czyli, owca skóra wełnie nie taki sam Kawałek 1

Poszukujesz idealnego materiału – mięciutkiego, ciepłego oraz niezwykle miłego w dotknięciu? Zwróć uwagę na owczą skórę! W kawałku pierwszej felietonu poznamy bliżej wełnę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wełna parzona to nic różnego jak wełna (zobacz włókniny igłowane od producenta) poddana przeróbce temperaturowej (polecana wełna parzona). Zazwyczaj przeznaczona bywa na konfekcję kobiecą, na tego typu rzeczy jak: płaszcze, kurteczki, peleryny, poncho. Jest to doskonały materiał na cykl jesienno-zimowy, jako tak zwana „przejściówka”. Można ją również stosować, jako tkaninę do sukienek, spódniczek, tunik, żakietów, oraz garsonek na bardziej lodowate dni, co tworzy z niej tkaninę bardzo dobrego gatunku. Najważniejszymi jej stylami są: miękkość, umiejętność łatwego aranżowania się oraz fakt, że łagodnie się naddaje – dzięki temu na końcu lepiej dostosowuje się do ciałka, ale trzeba nie zapomnieć, o słówku „lekko”, albowiem tak naprawdę tkanina tego rodzaju bywa dosyć zagęszczony. Istnieje dużo barw i typów „zmieszań” tego typu tkanin, a więc każda osoba odnajdzie coś dla siebie.
Wełna (więcej szczegółów) gotowana – jej zagadnieniami zajmiemy się w osobnym felietonie, należy jednakże napisać o tego typu rzeczy parę najważniejszych rzeczy (Lama – producent wełny parzonej i gotowanej). W okresie obróbki termicznej owcza skóra tego typu poddaje się skurczeniu (około 20-30%) przez co jest bardzo nabita, i o wiele cieplejsza. Odporność na brud to kolejnynastępny jej atut.

Zainteresowany? Pragniesz wiedzieć więcej? Przeczytaj kolejny artykuł o tytule: „Owcza skóra parzona, a wełna gotowana – a więc, owca skóra owczej skórze nie jednakowy Kawałek 2”, a nie będziesz żałować własnego czasu! Kto może wiedzieć, może skieruje to twoją wzrok na te niebywałe materiały?

Comments are closed.