Press "Enter" to skip to content

Inteligentny dom? To możliwe!

Mieszkanie przyszłości dla większości to tylko sen, lecz obecnie już oferowane są systemy, które zamieniają dom rodem z planu filmowego science-fiction w rzeczywistość.

Wspomnieć trzeba, że system pozwala na sterowanie wszystkim za pomocą jedynie aplikacji zainstalowanej w telefonie, bądź też w tablecie. Teraz mieszkanie marzeń może się urzeczywistnić.
Inteligentne mieszkanie (zobacz nowe inwestycje mieszkaniowe w Toruniu) może zrobić prawie wszystko: przeczytaj tutaj. Cóż więc należy wykonać? Wystarczy jedynie zainstalować odpowiedni system, przy pomocy którego wszelakie urządzenia potrafią same się włączyć, natomiast obiad… po powrocie do domu będzie ugotowany oraz ciepły czekał w piekarniku. Brzmi jak marzenie, jednak jest to możliwe.

Jeśli ten post jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę (https://zawiesiawroclaw.pl/), która także prezentuje pokrewne treści. One zapewne również Cię zaabsorbują!

W inteligentnym mieszkaniu można wszystko, a ponadto – jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Użytkowanie z kolei – proste oraz szybkie. Jak to działa? Otóż, potrzebne są odpowiednie czujniki, do których zostaje przesyłana informacja i w tym samym czasie mieszkanie samoistnie reaguje na dane momenty. W trakcie zagrożenia pożarem – inteligentne mieszkanie jest w stanie właściwie zareagować, a także… odstraszać złodziei, bowiem istnieje możliwość symulacji obecności mieszkańców, w trakcie gdy dom będzie przez dłuższy czas stał pusty.

laboratorium

Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com
Inteligentne instalacje elektryczne pozwalają również na niemałą oszczędność prądu. W trakcie gdy w mieszkaniu nie będzie znajdował się żaden mieszkaniec – dom samoistnie wyłączy niepotrzebne urządzenia.

Kiedy z kolei do środka ktoś wejdzie – światło zapali się za pomocą wychwytujących ruch czujników. Inteligentny system może również działać na ogrodzie, a koszta rachunków za gaz i prąd mogą spaść kolejno nawet mniej więcej o 40% i 15% – .

Comments are closed.