Press "Enter" to skip to content

Czy powinniśmy wybrać plafony do aranżacji wnętrz? Czym są oraz jak się sprawdzają w różnych miejscach?

Plafon to określenie, które początkowo stosowało się w odniesieniu do dekoracji sufitów, najczęściej w kształcie równobocznych płyt zdobionych freskami albo płaskorzeźbami.

mieszkanie

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
szafy

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Takie dekoracje możemy odnaleźć w dużej ilości zabytkowych miejsc.
Aktualnie jednakowoż w ten sposób określamy płaskie, dekoracyjne lampy, które są umocowane bezpośrednio do sufitu. Tego typu oświetlenie często pojawia się w stylu art deco, bo duże plafony bardzo pasują do wnętrz dużej ilości reprezentacyjnych budynków w Europie. Obecnie jednakowoż jest duży wybór i plafon nowoczesny w takim miejscu najlepszym wyborem – kliknij w źródło. Będzie pasować do łazienki, gdyż świetnie oświetla to pomieszczenie.
Nieduży klosz ze szkła mlecznego świetnie oświetla ją dość równym miłym światłem. Najlepiej nabyć kilka plafonów i dopasować do nich kinkiet. W ten sposób urządzona łazienka ( wanna wolnostojąca polski producent ) będzie wyglądać idealnie. Innym pomieszczeniem, w jakim odnajduje się plafon jest przedpokój. To miejsce, które nie powinno być zbyt zawalone przez meble i liczne dodatki. Będą pasować tu różne lampy, ale plafon i tak będzie najbardziej odpowiednim źródłem oświetlenia – lampa. Dobrze dobrać lepszy, bardziej wyszukany model niż do łazienki. Taki plafon jest świetnym wyborem do pokoju dla dzieci.
Dekoracje do kuchni i baru

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to lepsze niż lampa wisząca, która może zostać uszkodzona, jak dziecko będzie się radośnie bawić.

Do nabycia jest wiele rodzajów Kolorowych plafonów, one z pewnością spodobają się młodszym, ale i starszym dzieciom. Tego rodzaju oświetlenie jest rzeczywiście praktyczne, ale i dekoracyjne. To rzeczywiście dobry wybór, elegancki, jaki pasuje do wielu miejsc, stąd też warto się nad tym jak najbardziej zastanowić.

Comments are closed.