Press "Enter" to skip to content

Czy powinniśmy wybrać plafony do aranżacji wnętrz? Czym są oraz jak się sprawdzają w różnych miejscach?

Plafon to określenie, które początkowo stosowało się w odniesieniu do dekoracji sufitów, najczęściej w kształcie równobocznych płyt zdobionych freskami albo płaskorzeźbami.

mieszkanie

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
szafy

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Takie dekoracje możemy odnaleźć w dużej ilości zabytkowych miejsc.

Aktualnie jednakowoż w ten sposób określamy płaskie, dekoracyjne lampy, które są umocowane bezpośrednio do sufitu. Tego typu oświetlenie często pojawia się w stylu art deco, bo duże plafony bardzo pasują do wnętrz dużej ilości reprezentacyjnych budynków w Europie. Obecnie jednakowoż jest duży wybór i plafon nowoczesny w takim miejscu najlepszym wyborem – kliknij w źródło.

Kliknij bez strachu tu a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzieciecy/dzieciecy-firanki-gotowe.html) opublikowano niezwykle interesujące materiały. One także są pasjonujące.

Będzie pasować do łazienki, gdyż świetnie oświetla to pomieszczenie.

Nieduży klosz ze szkła mlecznego świetnie oświetla ją dość równym miłym światłem. Najlepiej nabyć kilka plafonów i dopasować do nich kinkiet. W ten sposób urządzona łazienka ( wanna wolnostojąca polski producent ) będzie wyglądać idealnie. Innym pomieszczeniem, w jakim odnajduje się plafon jest przedpokój. To miejsce, które nie powinno być zbyt zawalone przez meble i liczne dodatki. Będą pasować tu różne lampy, ale plafon i tak będzie najbardziej odpowiednim źródłem oświetlenia – lampa. Dobrze dobrać lepszy, bardziej wyszukany model niż do łazienki. Taki plafon jest świetnym wyborem do pokoju dla dzieci.
Dekoracje do kuchni i baru

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to lepsze niż lampa wisząca, która może zostać uszkodzona, jak dziecko będzie się radośnie bawić.

Do nabycia jest wiele rodzajów Kolorowych plafonów, one z pewnością spodobają się młodszym, ale i starszym dzieciom. Tego rodzaju oświetlenie jest rzeczywiście praktyczne, ale i dekoracyjne. To rzeczywiście dobry wybór, elegancki, jaki pasuje do wielu miejsc, stąd też warto się nad tym jak najbardziej zastanowić.

Comments are closed.